Avatar uživatele
samicek333

Nevíte něco o tom novém viru?

Táta mi asi předevčírem řekl, že po internetu koluje nový vir, který se oznámí jako Policie ČR nebo tak něco. Opravdu takový nový vir existuje? Jestli ano, mám vypnout počítač, kdyby se mi zobrazil nebo co s tím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4214 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Vím, je to nový podvod.
Objeví se ti mail, že policie ti blokla PC a chce to poplatek k zprovozuschopnění PC. V tom případě již vir můžeš mít. Stačí ale projet PC antivirem a je po problému.
V žádném případě v mailu ale nic neotevírej, na nic neklikej, jen smaž, spusť kontrolu antivirem i tehdy, když vše funguje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

nemusíš nic vypínat…stačí, když nebudeš otevírat každou kravinu, která ti přijde mailem…
teď je aktuální mail od ČSOB, že nemohou provést platbu, ať to upřesníš…
a ještě jako (po mne novinka( se objevila zpráva zaslaná SKYPE znění ! Hej, tohle je tvůj nový profil na skype? a odkaz na stránky…tak na ten taky raděj neklepej, pokud nechceš strávit hodinu odstraňováním vira .-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nic vypínat nemusíš, jen neodpovídej na to co chtějí. Prostě neotevírej přílohu, nezadávej údaje.
Doplňuji:
Na toto kliknout můžeš, je zde o tom článek:
http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/280892-vas-pocitac-zablokovala-policie-varuje-virus-a-zada-penize.html

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Tady to máš přesně:

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/sire­ni-pocitacoveho-viru-0yf-/krimi.aspx?c=A121008­_144459_domaci_maq

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
karlos00

Koukám ,že tady asi nikdo neví oč jde.Tento vir tě nepřijde na email ,ale objeví se když otevřeš nějakou stránku na internetu.Prostě si narazila na blbou stránku a nemusí to být zrovna erotické stránky .Může to být jakákoliv a neuděláš s tím nic.Tak že žádný email.Rada asi taková dobrý antivir a včasná aktualizace nejlépe automatická ,ale někdy nepomůže ani to.Na netu se to řeší jak ho odstranit ,nevím jestli už na to někdo přišel.Nekoukal jsem.Na závěr ti přeji ať tě to nepostihne a ahoj a sleduj net ,aby si dopředu věděla co s tím.Karlos00

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek