Bronzový

Nevíte něco o tom novém viru?

Táta mi asi předevčírem řekl, že po internetu koluje nový vir, který se oznámí jako Policie ČR nebo tak něco. Opravdu takový nový vir existuje? Jestli ano, mám vypnout počítač, kdyby se mi zobrazil nebo co s tím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vím, je to nový podvod.
Objeví se ti mail, že policie ti blokla PC a chce to poplatek k zprovozuschopnění PC. V tom případě již vir můžeš mít. Stačí ale projet PC antivirem a je po problému.
V žádném případě v mailu ale nic neotevírej, na nic neklikej, jen smaž, spusť kontrolu antivirem i tehdy, když vše funguje.

Další odpovědi:

Stříbrný

nemusíš nic vypínat...stačí, když nebudeš otevírat každou kravinu, která ti přijde mailem...
teď je aktuální mail od ČSOB, že nemohou provést platbu, ať to upřesníš...
a ještě jako (po mne novinka( se objevila zpráva zaslaná SKYPE znění ! Hej, tohle je tvůj nový profil na skype? a odkaz na stránky...tak na ten taky raděj neklepej, pokud nechceš strávit hodinu odstraňováním vira .-)

Nic vypínat nemusíš, jen neodpovídej na to co chtějí. Prostě neotevírej přílohu, nezadávej údaje.
Doplňuji:
Na toto kliknout můžeš, je zde o tom článek:
http://www.novinky.cz/…

Zlatý

Koukám ,že tady asi nikdo neví oč jde.Tento vir tě nepřijde na email ,ale objeví se když otevřeš nějakou stránku na internetu.Prostě si narazila na blbou stránku a nemusí to být zrovna erotické stránky .Může to být jakákoliv a neuděláš s tím nic.Tak že žádný email.Rada asi taková dobrý antivir a včasná aktualizace nejlépe automatická ,ale někdy nepomůže ani to.Na netu se to řeší jak ho odstranit ,nevím jestli už na to někdo přišel.Nekoukal jsem.Na závěr ti přeji ať tě to nepostihne a ahoj a sleduj net ,aby si dopředu věděla co s tím.Karlos00

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.