kurec

Skype vir?

Mojemu kamosovi se do pocitace dostal nakej vir mel i antivir ale ten mu nic nenahlasil Co ten vir dela? ten vir sice uz je pric ale pocitaci zanechal trvale nasledky a to takove ze vsechney programy (krome 2her minecraft a gta san andreas)dal do nakeho formatu ve kterem se nedaji spustet bohuzel o tom viru nic moc nevim protoze ja ten vir nemam ale muj kamos ho ma
prosim pomozte

Odpovědi
Bedy

Pamatujte, že viry (tedy spíš hackeři) jsou vždycky o krok na před, jak antiviry (tedy spíš antivirové společnosti).
Důležité je prostě ty programy jako Skype, internetový prohlížeč, Adobe Flash Player, Adobe Reader, ICQ, Java a další, co využívají internetové připojení mít stále aktuální – třeba Java, Flash Player a ten Skype patří mezi velmi ohrožené programy a tam ta aktualizace je nutná.
Pravidelné a včasné aktualizace jsou nejlepší prevencí proti virům.

No kamarád může zkusit obnovit systém na datum, kdy to bylo všechno ok a potom ať to projede programem Malware Bytes Anti-Malware (MBAM).
Po kontrole MBAMem ať si stáhne Hijackthis.

Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program ať uloží na plochu, spustí a klikne na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log
Ten ať nahraje na leteckaposta.cz nebo na jiné úložiště a odkaz ať mi pošle (třeba přes Vás).