Pokročilý

Je Windows 10 šmírovací operační systém?

W 10 si stáhl už 50 miliónů lidí na celém světě a to je jen začátek,nedovedu si představit kam se ty data ze všech počítačů soustřeďují a jak se vyhodnocují nebo vlastně co hledají za data,pochybuju že někoho zajímá že Jiří Novák napsal mail nějaký Aleně Brabcový že jí miluje,nebo že někdo někomu pošle fotky z dovolený :o) Nakonec jsme šmírovaný pomalu na každém kroku a s těma W 10 je to zase akorát fáma,co si o tom myslíte?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Ne a ano. Prostě jsou a nejsou zdarma. Neplatíš za ně penězi, ale informacemi. A ty Microsoft zpeněží. Každému jsi ty nebo já ukradený, ale informace jako celek mají obrovskou hodnotu.

Není v tom žádný rozdíl proti Googlu, Facebooku a nevím čemu dalšímu.

Další odpovědi:

Bronzový

Jsou tam určité věcí, které by mi na tom vadili, ale všechny se dají vypnout.
Sběr dat stejně slouží jen k tomu, aby mohli vybrat správné reklamy nebo podobné věci, stejně to podle mě moc nefunguje.
Já pořád ještě nevidím důvod proč přecházet na desítky, jsem spokojen se svými sedmičkami.

Zlatý

v podstate pri KAŽDOM pripojené počítača kamkoľvek akýmkoľvek spôsobom (napr. i bt) si už i to pripojenie ťahá z počítača dáta a nejaké tam zasa motnuje.

takže z tohto hľadiska nie iba os, ale každá aplikácia, každý poskytovateľ pripojenia, každý router, proste tisíce miest a aplikácii získava o počítači (stanici) hafo údajov.
okrem potrebných (z technického hľadiska) získavajú aplikácie i komerčné upotrebiteľné dáta (miesto, kde ste, miesta, ktoré navštevuje [lokáciu na nete i geolokáciu]), témy, neraz i oreškondenciu, kontakty a mnoho iného - ak počítame i vložene škodlivý sw.

v podstate JE KAŽDÝ operačný systém (lebo tak stojí otázka) šmírovací, desiatky nie sú výnimkou.
a v niektorých prípadoch sa tak deje priamo na pokyn výkonnej moci (a ne že ne, nech si úradníci s koltami hovoria čo chcú).

;-)

veľký brat načúva :-DD
;-)

Pokročilý

Je to už od win 7,ale nemluvilo se o tom.Pokud nejste vyložený úchyl a terorista,tak se nemusíte bát

Stříbrný

OS zejména poslední verze od velkých společností jak MS, Apple tak i Google mají v sobě určité prvky (řekněme vrátka), které když někdo (?) zaktivuje (otevře) tak mohou šmírovat. Za otazník si snadno domyslíte kdo. Hackeři to nejsou, ti jsou až ti další.

Bronzový

Co se týká šmírování, nic není fáma.

Bronzový

není.

Jak kdyby tu otázku položil nějaký konspirační teoretik :D

Ne, není! Záleží, jen co ty sám povolíš.

Bronzový

Ano je, ale data anonymizuje, jak oni tvrdí. Protože odcházející data jsou šifrována, je nemožné zjistit, co z počítače odchází. To platí i pro mobilní aplikace.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.