Avatar uživatele
tony2412

Je Windows 10 šmírovací operační systém?

W 10 si stáhl už 50 miliónů lidí na celém světě a to je jen začátek,nedovedu si představit kam se ty data ze všech počítačů soustřeďují a jak se vyhodnocují nebo vlastně co hledají za data,pochybuju že někoho zajímá že Jiří Novák napsal mail nějaký Aleně Brabcový že jí miluje,nebo že někdo někomu pošle fotky z dovolený :o) Nakonec jsme šmírovaný pomalu na každém kroku a s těma W 10 je to zase akorát fáma,co si o tom myslíte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3136 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Ne a ano. Prostě jsou a nejsou zdarma. Neplatíš za ně penězi, ale informacemi. A ty Microsoft zpeněží. Každému jsi ty nebo já ukradený, ale informace jako celek mají obrovskou hodnotu.

Není v tom žádný rozdíl proti Googlu, Facebooku a nevím čemu dalšímu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

v podstate pri KAŽDOM pripojené počítača kamkoľvek akýmkoľvek spôsobom (napr. i bt) si už i to pripojenie ťahá z počítača dáta a nejaké tam zasa motnuje.

takže z tohto hľadiska nie iba os, ale každá aplikácia, každý poskytovateľ pripojenia, každý router, proste tisíce miest a aplikácii získava o počítači (stanici) hafo údajov.
okrem potrebných (z technického hľadiska) získavajú aplikácie i komerčné upotrebiteľné dáta (miesto, kde ste, miesta, ktoré navštevuje [lokáciu na nete i geolokáciu]), témy, neraz i oreškondenciu, kontakty a mnoho iného – ak počítame i vložene škodlivý sw.

v podstate JE KAŽDÝ operačný systém (lebo tak stojí otázka) šmírovací, desiatky nie sú výnimkou.
a v niektorých prípadoch sa tak deje priamo na pokyn výkonnej moci (a ne že ne, nech si úradníci s koltami hovoria čo chcú).

😉

veľký brat načúva 😁
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Quimby

Jsou tam určité věcí, které by mi na tom vadili, ale všechny se dají vypnout.
Sběr dat stejně slouží jen k tomu, aby mohli vybrat správné reklamy nebo podobné věci, stejně to podle mě moc nefunguje.
Já pořád ještě nevidím důvod proč přecházet na desítky, jsem spokojen se svými sedmičkami.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Je to už od win 7,ale nemluvilo se o tom.Pokud nejste vyložený úchyl a terorista,tak se nemusíte bát

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

OS zejména poslední verze od velkých společností jak MS, Apple tak i Google mají v sobě určité prvky (řekněme vrátka), které když někdo (?) zaktivuje (otevře) tak mohou šmírovat. Za otazník si snadno domyslíte kdo. Hackeři to nejsou, ti jsou až ti další.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Co se týká šmírování, nic není fáma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

Ano je, ale data anonymizuje, jak oni tvrdí. Protože odcházející data jsou šifrována, je nemožné zjistit, co z počítače odchází. To platí i pro mobilní aplikace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cepice

Jak kdyby tu otázku položil nějaký konspirační teoretik :D

Ne, není! Záleží, jen co ty sám povolíš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek