Noe

Nevíte něco o tomto novém problému?

„Tento týden odhalili bezpečnostní experti kritickou chybu v zabezpečení, která se řadí k vůbec nejhorším v historii tohoto operačního systému. Ohrožena jsou všechna zařízení se systémem Android od verze 2.2 Froyo po Lollipop 5.1.1. Tyto systémy jsou nainstalovány na 95% všech Android zařízení a používá je téměř 1 miliarda lidí. K napadení vašeho zařízení stačí hackerům znát vaše telefonní číslo. Malware se šíří prostřednictvím multimediální zprávy (MMS), zaslané na jakoukoli aplikaci, která dokáže zpracovat specifický formát videa. Tou může být například nativní aplikace pro zasílání textových zpráv systému Android, Google Hangouts, WhatsApp a další.“
ZDROJ- avast.com

Odpovědi
JájsemRaibek

Takže asi takto:
Není to tak dlouho, mi přišlo od operátora mms a v hlavičce nastavení telefonu.
Jelikož vím, že operátor posílá po žádosti konfigurační sms nebo mms, tak jsem tomu nevěnoval takovou pozornost, ale!
Pak si říkám, já nic nežádal a navíc to přišlo jako operátor a ne 4603 operátor, říkám si to je divný a tak jsem na operátora zavolal.
My vám nic neposílali, naposledy to a to, tehdy a tehdy. Prý to nemám otevírat a raději smazat!
Tak jsem to smazal a hotovo.
Jen chudáci ti, kteří to otevřou a uloží.

cochee

K čemu by hackerům byla znalost mého telefonního čísla? Ono totiž nemá s mým zařízením opatřeném Androidem nic společného.