frankie89

policejní vir?

máte někdo zkušenost s takzvaným policejním virem? Dnes se bráchovi při otvírání mailů objevil přes celou obrazovku špatně přeložený text s hlavičkou policie ČR a textem, že mu byl zablokován počítač za stahování nelegálního obsahu, a pokud pošle 2000 kč, tak mu do 72 hodin bude odblokován (sranda, že peníze nejde ani nikam poslat, kdyby chtěl), počítač nejde vypnout ani restartovat. Nic. Když volal na polici, tak bylo řečeno, že od nich to rozhodně není a že je to tzn. policejní vir. A teď vyvstává otázka. Může si to člověk nějak odblokovat sám a nebo musí platit IT- technika?
Doplňuji:
díky, už jsme to dali do kupy, stačilo v nouzovým režimu nastavit komp jakoby o den dřív (na včerejšek) a projet antivirákem a v pohodě, ale děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
badisko

netuším, co to je...

hledej uz to tady bylo i kod ..na odblokovani
Doplňuji:
sorry nasel bych ti to ale musim letet ..bylo to tady minulej tejden…nee nemam zkusenost s timto ..virem …jedu na Linux..ubuntu…takze vlastne ze zadnym v posledni dobe …jinak win XP jasan… byly to muka u nekterejch je odstranit…

Další odpovědi
Hlada

mám zkušenost s policejním virem

Doplňuji:
Osobně s ním zkušenost nemám, neí potřeba nic platit ani nikam chodit s PC na opravu. Informací je dost. Kód je SoNNy. Jinak se doporučuje odpojit internet a odstranit ho v nouzovém režimu pomocí bodu obnovení nebo antiviráku.

brillant

mám zkušenost s policejním virem

Bedy

mám zkušenost s policejním virem

Pro ostatní návštěvníky: Heslo pro odblokování je prý SoNNy. Poté si stáhněte a nainstalujte Malware Byte's Anti-malware a projeďte celý počítač s ním.

Pro Vás, frankie89: Pro jistotu, zda-li tam nezůstaly nějaké zbytky nebo tam nemáte nějaké podezřelé věci, Vás poprosím o výpis z HijackThisu.
Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download Program uložte, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se objeví Poznámkový blok s tím výpisem. Celý výpis v tom otevřeném Poznámkovém bloku zkopírujte a vložte sem.

anonym

mám zkušenost s policejním virem

Kód pro odblokování je SoNNy

anonym

netuším, co to je...

Tady se to řešilo http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vyresit-tento-problem-2

everest

netuším, co to je...