Miroslavst

Vir v počítači

Když antivirový program najde v počítači v nějakém souboru vir, tak smaže tento vir nebo celý soubor?
Doplňuji:
Mám na mysli, že pokud antivir hlásí, že v C:\…\…\…\…exe našel vir, tak po přesunutí do truhly a následnému odstranění z truhly se smaže celý exe soubor nebo jen ten vir v souboru. Zůstane exe soubor bez viru tam kde byl, tedy v C:\......\.....?

Nejlepší odpověď
rynek878

soubor je jen soubor,myslíte určitě nějakou složku souborů,jasně odstraní jenom soubor,který se chová jako vir,buď ho smaže rovnou, nebo ho uloží do karantény,ostatní soubory zůstanou zachované.
Doplňuji:
samozřejmně,že to smaže celý EXE,protože je nakažený celý EXE a antivir neumí z něho vyndat část dat,která zapříčiňují jeho jednání jako vir.

Další odpovědi
Blecha

Přesune vir do ‚své truhli‘ a na vás je aby ste jej odstranil