lavem

Windows defender – viry

Dobrý den,
prosím poraďte mi co mám dělat.
Windows defender mi našel v PC viry (trojan, ransomwire atd..) a vyžaduje akci.
U každého viru volím odebrat a pak spustit akci, ale nikdy se nic neodstraní a opět mně to upozorňuje na viry.
Přikládám obrázek.
Jak se toho mám zbavit?

Děkuji
Jana

Odpovědi
elkon

Použijte Free Dr. Web anti-virus scanner. Několikrát mě zachránil od problémů.

OSHO

Je to jednoduché přeinstaluješ Windows a nebudeš na internetu chybovat

elkon

Tak jsi Koubo opět nezklamal svou „chytrostí“. Tím že přeinstaluješ OS neznamená, že nezaviruješ PC, pokud pokud polezeš na neznámé stránky. To je hlavní problém.
Nauč se formulovat věty srozumitelně, nejen kopírovat dílo někoho jiného.

lavem

Free Dr. Web anti-virus scanner – nainstalovala jsem to a zkontrolovalo mi to PC, nic nenaslo. Ale Windows defender porad tam nachazi ty viry…

Roman71

Pravděpodobně budou ty viry rezidentní (odolné proti zneškodnění).

Windows 10 neustále hlásí přítomnost virů i když jsou v karanténě. Programátoři Defenderu budou muset zapracovat na strategii, jak je z počítače dostat. Chce to trpělivost a vyčkat dokud s aktualizací virové báze Defenderu nepřijde i užitečný nástroj k jejich odstranění.