Maggie.b

Počítač a vir (POMOC!)

Dobrý den,
dnes ráno jsem spustila počítač a chtěla jít hrát Sims. Nabídla se mi aktualizace, která má zlepšit kvalitu hry a obecně. Byla z officiálního webu. Namísto toho, když jsem hru vypla, totálně se mi přeházelo rozlišení bez zeptání. Neuvedla jsem to do původního stavu nanýbrž jen do podobného neboť jsem nevěděla, které to bylo a žádné neodpovídalo minulému. Poté jsem asi po 3 hodinách hrála Sims znova a když jsem je vypla, na obrazovce byla pouze tapeta a nic víc. Pouhý obrázek. Žádný panel, programy, start… Počítač jsem vypla a zapla. Nic. A tohle asi 4×. Poté jsem ho odpojila a vypla totálně a ani po dvou hodinách a půl, kdy se chladil nic nepomohlo. Může to být tou aktualizací? Může to být vir? Co mám teď dělat? Prosím pomozte mi!
Doplňuji:
Večer jsem byla v „Nouzovém systému“ a projela sem Avastem celý počítač. Poté jsem ho ráno zapla, dala Opravit a bylo! :) Děkuji mnohokrát za snahu! :)

Odpovědi
Michal Kole

Tvůj popis je takový „nelogický“.

Pokud hra má nějakou systémovou službu a ta se ěnjak šaptně nainstalovala tak to může mít vliv na celý Windows.

Nastartuj Windows ve Stavu Nouze (při startu Windows stiskenš F8) a po spuštění se ti nabídne Obnovení systému vyber datum, kdy ti PC ještě šel.

Upřimně bych raději Win přeinstaloval. Před reinstalací si musíš stáhnout uživatelské soubory na FlashDisk, protože při reinstalaci se „formátuje“ disk.

Nebo mi napiš michal.kolesa@seznam.cz na mail více podrobností a pokusím se poradit přesněji, za „odměnu“ mi vysvětlíš jak se plave, teda pokud umíš.

vaiko

To je pravděpodobně kouslej explorer.exe vrat to obnovením systemu, jestli to neznaš nebo ho máš vyplej, tak se v tom zkus pohrabat v tom nouzovym rezimu. Tohle v dnesní dobe viry už nedělaj, dnneska na sebe již neupozornují, takže viry bych pustil z hlavy.

jpau

Tvoje řešení problému je vtipné a úplně na hovno 🙂 .

Tento problém může způsobit i oficiální aktualizace (může se stát, že se hra zapne, spadne a ponechá svoje nastavení) – není to nic fatálního. Jinak rozlišení obrazovky se ti pravděpodobně mění při každém spuštění hry (klesají pak hw nároky) a vrací se zpět po ukončení. Pokud ukončení není validní tak se může stát to co teď…

Vzhledem k tomu, že jsi konkrétně neuvedla v čem je bug – tak pokud se jedná jen o rozlišení tak ho nastavíš:
Pravé tlačítko myší na plochu (ne ikonku) jednou kliknout → z nabídky zvolit vlastnosti nebo Přizpůsobit (Vista, 7)
Pokud máš XP a nižší
Vyber kartu nastavení, nastav rozlišení na vyšší hodnotu než doposud (nebo pokud ji znáš tak na tu co znáš).

Pokud máš Vistu nebo 7 tak
zvol link Nastavení zobrazení a postupuj stejně jako v předchozím bodě.

Barvu nastav na 24 nebo 32bit, obvykle nejvyšší možnost.

Pokud nastavení nebude fungovat, projeví se to tak, že po dobu 20 sec, nebude fungovat obrazovka. Vyčkej, nastavení se vrátí do původního stavu.

Jestliže Tvůj problém přetrvá, bude řešením reinstalace ovladače grafické karty, popř. OS (- to je řešení pro líné).
Doplňuji:
Úvodní věta mého příspěvku se týká otázky, nikoli odpovědi od Michala Kole.