LaDy MuSiC

Jaký je rozdíl mezi spamem a virem? (V počítači)

Nejlepší odpověď
led

Musím trochu poopraviť predchádzajúce odpovede.
Spam, okrem toho, že je to nevyžiadaná pošta, často môže obsahovať aj počitačový vírus, od neškodného vtipného až po nebezpečný deštruktívny. Doporučujem nevyžiadanú poštu z bezpečnostných dôvodov neotvárať a rovno poslať do spamu, prípadne vymazať bez otvorenia.

Ako nás učili naši rodičia: neznámym neotvárať!
Doplňuji:
Súhlasím s Dr.Axlom, neuškodí občas použiť modú vyhľadávajúcu lištu. Stačí slovíčko: spam
a nájdete naozaj množstvo informácii.

Další odpovědi
Ella

spam je nevyžádaná pošta, většinou nějaké reklamy, dopisy psané čestinou překladače atd, je neškodný

vir naproti tomu se vám schová v počítači, napadá a infikuje další soubory, šíří se, zpomaluje počítač, dělá neplechu na ploše a ve složkách, může také odesílat informace jako hesla, kódy atd a je nutné se ho zbavit!!!

marťa382

Spam je nevyžádané sdělení (třeba reklama) a vir je nebezpečný program, který dělá v počítači potíže.

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prosim-nevite-nekdo-co-to-je-spam-casto-me-prijde-nejaky-mail-kde-to-je-napsano
Doplňuji:
ad led, první odkaz jsem vložil především proto, že zde mosoj upozorňuje na častou záměnu pojmu spam a spyware, což je zásadní rozdíl z hlediska skrytého rizika.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Spy­ware

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=spam&sa=Vyh­ledat

štamgast

Spam, narozdíl od viru, není nebezpečný.

anonym

Spam, jako event. nositel viru může být nebezpečný. Jinak se vším, výše uvedeným, souhlasím.