hubickova

Jak reaguje počítač,když je ve virové truhle (AVAST) nějakých pár virů?

Jak mám postupovat?Když ty soubory vymažu,co se stane?A nebo to mám nechat odborníkovi?A co se stane,když odinstaluju verzi avastu a nainstaluju novou?

Odpovědi
Alesh

Jak by, truhla není nic jiného než složka, do které antivir soubor přesune a přejmenuje, aby nešel spustit. Čili ze souboru vir.exe, udělá třeba vir.exe.vir a tím ho vyřeší. Přeinstalace antiviru sama o obě nic neznamená. Musela bys najít truhlu a soubory přejmenovat na spustitelné soubory.

cochee

Pokud něco v truhle najdu (resp. našel jsem, už antivir nepoužívám, naučil jsem se fungovat bez něj), dělal jsem to tak, že jsem to tam nechal dva-tři měsíce „vyhnívat“ a pokud to nikde, zvláště Windowsům, nechybělo, tak jsem to z truhly vyhodil.
Doplňuji:
MK44: přesně tak jsem to myslel, vymazat z truhly; a samozřejmě nepoužívat antivir nedoporučuji, zvláště Běžným Frantům Uživatelům, to jsem zmínil jen tak pro pořádek, ne jako doporučení.

MK44

Postup podle cocheeho není špatný – pokud výrazem „vyhodit z truhly“ myslí, že vir smaže. Ovšem to, co napsal do závorky, tedy že nepoužívá antivir, Vám nedoporučím!

Pokud antivir řádně odinstalujete, měla by se vymazat i truhla s celým případným obsahem. Ale radši si to ověřte v manuálu nebo na stránkách poskytovatele daného antivirového softwaru.