Kryšpín

Zvýraznění dopravních značek IP6 žlutým rámem a některé nikoliv zvyšuje bezpečnost, či nikoliv?

V některých městech jsou některé značky před přechodem pro chodce zvýrazněny žlutou barvou i když jsou na hraně chodníků směrem do vozovky a na př. o 200 dál jenom modrá zastrčená vpravo přes chodník od vozovky. Podle mého názoru i když nejsem expert, znalec odborník se za šera v dešti chumelenici lépe postřehnou když průjezdem městem jsou uvedené značky v jedné barvě.

Nejlepší odpověď
Funna

zdůraznění bývá obvykle jen na frekventovaných přechodech, hlavně u škol, školek a pod…a proč nejsou zdůrazněné všechny?…to se dozvíš z citace ze zásad dopravního značení, které vydalo ministerstvo vnitra: „Ke zvýraznění značek je nutno přistupovat pouze vodůvodněných případech, aby jeho nadměrným využíváním nedocházelo ke snižování vážnosti a účinku tohoto opatření.“

PS: chtělo by si to místo pátrání po značkách zopakovat češtinu a slovosled, některé tvé věty skoro nedávají smysl .-)

Další odpovědi
cukrar

Kryšpíne, ano, máte pravdu, je to jen Váš názor, nikoliv odborný názor.

Edison

Ony ty barvy jsou mimochodem reflexní. Pak jde o několik faktorů, podle kterých se postupuje: Mimo jiné to je kontrast s okolím a v noci naopak odražené světlo nesmí řidiče oslnit. Tak asi to rozhoduje o tom, jaké provedení je v tam kterém případě zvoleno.

elkon

Není to jen u přechodů, ale tam, kde jsou extrémě nebezpečná místa, tak bývají některé příkazové značky orámované, aby byly dobře vidět.

Kryšpín

Funna je to úhel pohledu, ovšem každý řidič pokud není nahulen by měl pátrat po dopravních značkách.
Jelikož při zaměstnání přijdu do styku s různou vrstvou občanů, tak na př. starší psycholog vyslovil názor, pokud bude 5 značek za sebou výrazných a další obyčejná tak jí lze přehlédnout zvláště u mistrů volantů kteří jezdí nahuleni, anebo baští různé bobule / každý desátý mistr za volantem je něčím povzbuzen / nehledě na to, že chodec se může na přechodu kde není žluté zvýraznění cítit diskriminován. A já dodám, třetina mistrů za volantem jezdí částečně na slepo, poněvadž potřebují korekci a pravděpodobně si to ani neuvědomují.