Gendero

Zvuk videa hraje jen přes mikrofon na mobilu

Zvuk videa hraje jen přes mikrofon na mobilu, ale na pc už potichu. Jak to opravit?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Přes MIKROFON? To asi TĚŽKO, mikrofon hrát NEUMÍ. ;) :D :D
Takže:

  1. Na PC umíš používat ovládací prvek „volume“ (ať již v přehrávači či master volume)?
  2. Otevřels a čeknuls „směšovač hlasitosti“?
  3. Na mnohých reprácích a sluchátkách je HW potenciometr, který umí dodatečně ztlumit zvuky. Není to příčina?
  4. Je toho moc, ale bez urážky – podrobně radit někomu, kdo se domnívá, že se zvuky PŘEHRÁVAJÍ MIKROFONEM je spíše kontraproduktivní. SNADNO by se totiž mohlo stát, že si zvuk zrušíš úplně. :(

Doporučuji se obrátit na nějakého kámoše, tohle by měl fixnout i velmi průměrný uživatel. :)

Další odpovědi
Dochy

Ten dotaz je napsán hrozně. Opravu mikrofon se na přehrávání videí nepodílí.
Co se přehrávání na PC týče: Nekolik možností pro úpravu hlasitosti již bylo zmíněno. Pak ještě některé přehrávače mají funkci ekvalizéru či zesilovače. Tj. jsou schopny do systému poslat zvuk z filmu uživatelsky upravený (zesílený), jiné přehrávače systému předají zkrátka jen to co dekódují ze souboru a to buď dokáží jen ztlumit, nebo jen ovládají systémové nastavení hlasitosti. Já aktuálně používám VLC, ten dovoluje si s tím zvukem trochu pohrát.