quentos

Zubní kartáček vypadl ve vlaku na zem. Stačí jej doma chvíli povařit ve vodě?

Zničí se tím spolehlivě případné bakterie, které se do něj mohly za tu vteřinu na zemi dostat?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě

Další odpovědi
anonym

Povařit stačí, ale – aby to kartáčku neublížilo (pokud má být zachován 😉 ).
Já bych volil buďto desinfekci alkoholem (slivovica je slivovica 😉 ) a nebo koupi nového.

marci1

Nevím co bakterie, ale já bych jej vyhodila.

anonym

Blesková reakce, jen co je pravda. Za vteřinu po pádu jej zvednout! V tom případě bakterie neměli šanci !

MonkeyKing

Uh…?
Prostě si kup nový a je to – proč řešit takový hovadiny????

Jo a příspěvek od barabakan mi připomněl tohle
http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/3/33/Five_se­cond.png

danyy

Stačí ale stejně bych si asi koupil nový

anonym

Pokud zubní kartáček vzal za vděk podlahou (zvlášť ve vlaku) nebrala bych jej za hodna, aby mi nadále čistil zuby. Přemýšlela bych o dezinfekci pouze v případě, že by jeho hodnota převyšovala částku 200,– Kč.

postcd

pokud nebylo mokro tak se ani nějak výrazně neušpinil. namočit do mýdlové vody, jiný desinfekce, peroxid vodíku, převařením by se umělá hmota mohla nějak poškodit. těch pár stovek a nebo tisíc bakterií by tě nemělo zabít :)

cochee

No já nevím teda – aby ten var kartáček vydržel 🙂

anonym

Ponořte do Alpa. Toto provádějte, když se objevuje angína a nemizí.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Al­pa

Kyta

Počkej,,ty máš ještě zuby??:D Hihi,pubertální otázka?DDDD

Nuk nuk

Pokud jen vypadl a byl ihned zvednut, vyvařit samozřejmě stačí, ale jestli tam nějakou dobu ležel nebo na něj případně ještě někdo šlápnul, koupila bych nový.

lindicka4478

Hele tak jestli ti zubní kartáček spadl na zem v cizím prostředí, obětuj ty tři piva a kup si na https://www.pan­zdravi.cz nový.. vždyť tě to nic skoro nestojí. Já bych si teda nemohla do sebe strčit něco, co se otíralo o všechna možná místa ve vlaku. Chápu, neměla si třeba moc peněz nebo tak, ale na tohle bych já neměla.