pepe88

Zneužívá se v politice demagogie?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

No jéžíš! Co byla a je celá kauza Sobotka, Babiš, Zeman a spol.?
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Demagogie

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Demagogie

Další odpovědi
annas

Spíš bych řekla že se v politice využívá pravidelně tak, že demagogie zneužívá důvěru třeba voličů.

Demagogie přece nepravdivě, nepřesně, často i lživě působí na lidi a jejich city atd. tím, že zneužívá sliby, vyvolává klamné pocity, , vzbuzuje naděje, využívá i neznalosti lidí.

Jenže sliby jsou chyby.

Politici jsou placeni za to, , aby prosazovali naše zájmy, ale zpravidla upřednostňují zájmy své.

Dochy

Ano

Nuk nuk

Ano. V podstatě platí určité pravidlo, že čím striktnější režim v dané zemi platí, tím více její politika využívá demagogii.
U nás tomu tak bylo celých 40 let. Ovšem demagogii používají politici a strany i dnes. Není to možná tak nápadné, protože nám nevládne jedna strana a těch demagogií je několik, tak se jejich vliv trochu tříští. Nicméně hlavně před volbami to tu všelijakými demagogiemi jenom hýří.

Kryšpín

V České kotlině to bylo za Uljanovců asi 40 let, při budování kapitalismu ještě 13 let za spolupráce grosánků, řebíčků, sášenků, vlastičkovejch letadýlek, dalíkovejch panďůrků, krabicovejch melounů v Malbec víneček a dalších to bude také 40 let, poté se to porovná a bude zajímavej výsledek