mosoj

Zněna ve vyjadřování. Budeme tak světoví, nebo je to to proslulé české čípkování.

Dnes jsem si všiml že hokej se již nevysílá v přímém přenosu ale On Line !! Myslíte si, že to je škoda. Vždyť je pro to pěkný a výstižný výraz v Češtině !

Také se vám něco vybaví ?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Každý jazyk se postupně doplňuje o nové výrazy – neologizmy. Nežijeme na pustém ostrově, tak se musíme přizpůsobit, jako všude jinde na světě. Kdo to používat nechce, nemusí, ale někdy nebude rozumět. Vydavatelství Academia vydala už 2 díly nových slov v češtině.

Další odpovědi
arygnoc

jasne:

už nechodím do obchodu, ale do marketu, miesto toho, aby som išiel do kina, idem do cinema city, kúpalisko som vymenil za aquapark… atc. etc. etc. (miesto atď.)

Drap

Bohužel, někteří jsou již tak světoví, že často ani nevědí co mluví. Nejvíce mi vadí že podobné výrazy používají i média. Spousta mladých lidí snad už nemá žádnou národní hrdost a považují se za dospělé a světa znalé, pokud používají převzaté výrazy a jejich zkomoleniny.

Damiana

Vždycky si vzpomenu na tohle cimrmanovské:
Až půjdu příště přes most Karla, do divadla Národa, na Stěnu čerta – bude to vítězství Pyrrhy. (Dříve Pyrrhovo vítězství.)