Jahoda

Znáte zvíře Olgoj Chorchoj? Je to obrovský červ měřící několik metrů a žijící na Sibiři.

Odpovědi
hanulka11

Ano, slyšela jsem o něm

ano četla jsem o něm a říká se mu střevo plné jedu, je schopný zabít velké zvíře i člověka

ten který je

Ano, slyšela jsem o něm

Tento záhadný tvor má údajně žít v Mongolsku v poušti Gobi.Nikdo ho ale nikdy neviděl,snad jen kromně zdejších obyvatel…

flodur

Ano, slyšela jsem o něm

anonym

Ano, slyšela jsem o něm

annas

Ano, slyšela jsem o něm

janek66

Ano, slyšela jsem o něm

Terryle

Ano, slyšela jsem o něm

Jen mírně poupravím, olgoj chorchoj žije v poušti Gobi, což myslím není Sibiř.
Kořist nebo oběti prý zabíjí elektrickýma výbojema. Z různých míst Gobi pocházej legendy o lidech, kteří se rýpali nástroji v zemi a najednou padli mrtví – zabila je extrémně silná elektrická rána…
Po červovi několikrát pátrala i česká výprava a neúspěšně. Co je ale zajímavý, poslední pátrání, kdy dokonce snad přesvědčili ke spolupráci místní obyvatele, kteří červa viděli – takže už se mohli blížit k cíli – skončilo tím, že vedoucí výpravy zničehonic těžce onemocněl, na těle mu naskákaly obrovský krvavý podlitiny a ani lékař výpravy netušil, čím to mohlo být způsobeno. Jakmile se rozhodli, že se vrátí, nemoc zázračně rychle odezněla… :o/ skoro jako by si něco nepřálo být najíto a objeveno.
Na zemi je tolik neprozkoumanejch míst, že by nás vlastně nějakej podivnej tvor v obrovským moři písku neměl vůbec překvapovat…

aramah

Ano, slyšela jsem o něm

Mad

Ano, slyšela jsem o něm

GM

Ano, slyšela jsem o něm

lucille

Ano, slyšela jsem o něm

flodur

Tady je

http://www.vol­ny.cz/rojar/cryp­tozoologie/im­g/olgoj02.jpg

Jahoda

Já jsem četla, že žije na Sibiři. Tam je příroda netknutá člověkem, takže tam žijí tato prapodivná zvířata.

annas

Důležité je uvádět odkazy, tak se mohou informace objasnit. Jinak to není možné. Olgoj Chorchoj patří k Mongolsku.

hanulka11

fakt zajímavé počteníčko http://hn.ihned­.cz/c1-37484540-olgoj-chorchoj-zabijak-z-gobijske-pouste

anonym

„Vteřina a Gríša se právě tak podivně sesul a padl na bok.“ To je jak z románu:-)