Avatar uživatele
Jahoda

Znáte zvíře Olgoj Chorchoj? Je to obrovský červ měřící několik metrů a žijící na Sibiři.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, annas, flodur před 4867 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Ano, slyšela jsem o něm

ano četla jsem o něm a říká se mu střevo plné jedu, je schopný zabít velké zvíře i člověka

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Ano, slyšela jsem o něm

Tento záhadný tvor má údajně žít v Mongolsku v poušti Gobi.Nikdo ho ale nikdy neviděl,snad jen kromně zdejších obyvatel…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
flodur

Ano, slyšela jsem o něm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, slyšela jsem o něm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Ano, slyšela jsem o něm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Ano, slyšela jsem o něm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Ano, slyšela jsem o něm

Jen mírně poupravím, olgoj chorchoj žije v poušti Gobi, což myslím není Sibiř.
Kořist nebo oběti prý zabíjí elektrickýma výbojema. Z různých míst Gobi pocházej legendy o lidech, kteří se rýpali nástroji v zemi a najednou padli mrtví – zabila je extrémně silná elektrická rána…
Po červovi několikrát pátrala i česká výprava a neúspěšně. Co je ale zajímavý, poslední pátrání, kdy dokonce snad přesvědčili ke spolupráci místní obyvatele, kteří červa viděli – takže už se mohli blížit k cíli – skončilo tím, že vedoucí výpravy zničehonic těžce onemocněl, na těle mu naskákaly obrovský krvavý podlitiny a ani lékař výpravy netušil, čím to mohlo být způsobeno. Jakmile se rozhodli, že se vrátí, nemoc zázračně rychle odezněla… :o/ skoro jako by si něco nepřálo být najíto a objeveno.
Na zemi je tolik neprozkoumanejch míst, že by nás vlastně nějakej podivnej tvor v obrovským moři písku neměl vůbec překvapovat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Ano, slyšela jsem o něm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mad

Ano, slyšela jsem o něm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Ano, slyšela jsem o něm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lucille

Ano, slyšela jsem o něm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
flodur

Tady je

http://www.vol­ny.cz/rojar/cryp­tozoologie/im­g/olgoj02.jpg

před 4867 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jahoda

Já jsem četla, že žije na Sibiři. Tam je příroda netknutá člověkem, takže tam žijí tato prapodivná zvířata.

před 4867 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Důležité je uvádět odkazy, tak se mohou informace objasnit. Jinak to není možné. Olgoj Chorchoj patří k Mongolsku.

před 4860 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

fakt zajímavé počteníčko http://hn.ihned­.cz/c1-37484540-olgoj-chorchoj-zabijak-z-gobijske-pouste

před 4867 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

„Vteřina a Gríša se právě tak podivně sesul a padl na bok.“ To je jak z románu:-)

před 4860 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek