briketka10

Znáte způsob, jak oddělit žloutek od bílku ??

http://www.stre­am.cz/video/753580-genialne-jednoduchy-zpusob-jak-oddelit-zloutek-od-bilku
Doplňuji:
vím o příspěvku od barbakana, ale načetla se mi pouze nějaká písnička nic o oddělení vajíčka :))

Nejlepší odpověď
terry

Na pohled pěkné, ale ten co mám za 20 Kč funguje skvěle a nepotřebuju špinit talíř a hledat práznou láhev.

http://www.shop­tescoma.cz/shop­tescoma/eshop/1-1-Priprava-a-zpracovani-potravin/5-3-PRESTO/5/152-Oddelovac-bilku-PRESTO

Další odpovědi
anonym

Briketko,omluv mne za ten vložený odkaz,který jsem vložil v mé otázce o tom fíglu. Zjistil jsem,že je opravdu jiný .Je to asi způsobeno tím,že na tom servru,pokud někdo vloží další filmový příspěvek,posouvá se to a proto jsi narazila na tu písničku. Dnes je tady: http://zlewak­.pl/a/119/13

A co se týče příspěvku Dr.Axla. Nežije on v mylné představě,že já budu někoho kárat,budu mu plísnit jen za to,že náhodou někdo (neúmyslně) vložil podobnou otázku ?!
P.S. V paměti mi utkvělo polistopadové heslo : " Nejsme jako ONI " !

manon

Sice zůstanu u klasiky, celkem ji už zvládám, ale pěkné to je :)

Drap

Viděl jsem to i před osmi dny i teď a pořád se mi to líbí. A kdyby to za dalších osm dnů přišlo znovu, vůbec nic se neděje.

M.

Plánuju to vyzkoušet, ale stejně mi připadá ten obyčejný „trik“ ve skořápkách lepší. :D

venkovan

Mne se odděluje sám. Vajíčko oloupu a bílek od žloutku odloupnu .

anonym

Jo, znají to všichni, co naprosto totéž četli před 8 dny od barbakana. – viz odkaz:

(Počkej, až zítra zjistí, že se po něm opičíš, myslím, že tomu v pravidlech říkají plagiátorství, vydávání cizích znalostí za vlastní a podvádění v bodování opakováním již položených otázek).
Možná jediný přínos, tip od terry, ovšem klasické kuchařky používají už po generace ověřený klasický postup.
Doplňuji:
Hm, to je zajímavé, žes tuhle čerstvě vymyšlenou výmluvu neuvedla v jeho diskuzi. Ale i kdyby tomu tak bylo, zbývající uživatele, kteří si to prohlédli, nemusí zajímat absence programu nebo pomalé připojení zrovna u tvého PC.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-podobny-figl-jak-oddelit-zloutek-od-bilku

Doomik

Zkoušel jsem to a funguje (chce to trenink)

Mad

Zkus použít trychtýř …

elvan

Nic proti, ale proč otázka rovnou odkazuje na odpověď? :)

briketka10

pardóón tatáž otázka se neopakuje během týdně „odkaz“ je jiný, jak se ve své odpovědi přiznal barbakan HA HA HA, tákže kdo tady běsní už si to přiznej konečně??
od koho ti chodí Avíza by mě moc zajímalo, připomíná mi to tu STBáckou komunitu a ne odpovědi.cz !!
a s kodexem na nás furt nechoď, myslím, že je sezóna okurek, tak víš co s ním máš dělat ?
já pravidla neporušila ani za mák :))

anonym

Napsal jsem jediné, že tatáž otázka se opakuje během týdne.
Vaše běsnění připomíná Rathovu konstrukci po jasném přistižení, že je to jen konspirační komplot a past, jak jej zkompromitovat.
U politiků totéž ostentaivně odsuzujete a sami přistižení se chováte stejně – jako vzekající se rozmazlenci. Příspěvky nemusím hlídat, jen mi občas chodí aviza od těch, kteří již odmítají nechat na sebe plivat pouze za důvodnou kritiku, kdy se na ně vrháte jak rozlícení sršni.
Pokud stále zapomínáte, tak si znovu připoměňte:
Buďte dobrými členy
Ohodnoťte hvězdičkou nebo palcem pokud vidíte zajímavou a užitečnou otázku nebo odpověď. Pokud uvidíte porušení pravidel, tak to nahlašte. Všichni jsme zavázáni dělat maximum proti zneužití Odpovědi.cz a s vaší pomocí se nám to podaří.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-neustale-klesa-kvalita-otazek-a-odpovedi

anonym

ad barbakan – nezklamals, vrána vráně oči nevyklove.
Jinak citát sis obrátil naruby, byl vyřčen těmi slušnými vůči podvodníkům, takže pokud by jej aplikovali komunisté, vyznělo by to sebekriticky – ano, oni byli kariéristi a bezohlední prospěcháři ignorující jakákoliv pravidla, od čehož se OF distancovalo.

anonym

Ano,máš pravdu,vrána vráně nevyklove. Jen se podívej,ty to ale určitě víš,kdo ti dává palce! Jedni a ti samí i přesto,že tvá otázka či odpověď neodpovídá zadanému tématu!Je škoda,že my,obyčejní uživatelé, nevíme,kdo nominoval tu či onu otázku!

briketka10

barbakane na tebe se já nikdy zlobit nemůžu :))
to se tak někdy stane, pod vložením své otázky viděla tu tvou, ale kde nic tu nic, tak jsem vložila mou, no a vidíš co je povyku ??

anonym

Ano,mnoho povyku pro nic!

manon

Dr.Axl: Neštvi. Já to četla na netu už před několika dny. No a co? To jakože nikdo nemůže přijít k tomu klipu o pár dnů později? Kde to žiješ? Jak to uvažuješ? Máš tam otázku pro Tebe (taky) – jak se Ti s tím žije? Zvládáš to? Máš v obzoru i něcojiného než Odpovědi.cz?

anonym

Nevím, co vidíš neslušného na tom, že odmítám podvádění a kašlání na pravidla.
Samozřejmě se může kdokoliv na klipy dívat do aleluja. Jenže jakmile je na web vkládá jako opakovanou otázku, je to jasně závadný příspěvek. Nevím, co ti dělá za problémy to, co ostatní dokáží respektovat.
Nezúčastněný pozorovatel by spíše nalezl na tvých příspěvcích nekritický afekt a popírání vlastních pochybení.
Jde snad o fakta a ne o nějaké osobní uraženosti.

briketka10

nevím komu je určená odpověď ? odpovím za sebe i za manon, jestli dovolí ?
já říkám, že v tom klipu není nic o žádném oddělení žloutku od bílku !!
tudíž ten tvůj odkaz na barbakanovu otázku je absolutně bezpředmětný a můj příspěvek není závadný !!
ty nechybuješ ? jen furt kritizuješ za krávoviny, které hledáš a visíš na netu, nikdo tu není každý den od rána do večera a nezkoumá, kdo kdy, co on, co ona ne ? jak to máš ve zvyku ty, ale já ne, jsem třeba venku s kámoškama na pivu, pohybuju se ve městě, mám jinou práci a tady se chci bavit, ty asi ale žádné přátele nemáš a proto jen rýpeš po práci..

briketka10

a možná má někdo pomalé myšlení :)

briketka10

tak čerstvě vymyšlená výmluva to není a toto mi přišlo dnes od kámošky, nemám ve zvyku dávat něco do diskuzí před 8 dny jako někdo jiný..
pomalý PC nemám a zrovna otázku od barbakana jsem před týdnem prostě neviděla..
a víš co je evidentní žes prostě sprostý na jisté uživatele a nepřestaneš urážet i mě což už ti nemám co říct !

briketka10

Dr.Axl. to mi jako vyhrožujete jako vlk zajícovi, jo ? no tak to se na to posadím vždyť já už vlastně sedím pravda..
v klipu barbakana zpívaj a pobíhaj ňácí MC Silk – szybszy niż Busta Rhymes a o ňákým oddělovám není ani vidu ani slechu, navíc se v něm zpívá polsky, ale já polsky neumím, jestli o tom zpívaj a ruzumíte tomu ??
potom se omlouvám..

Damiana

Bohužel mi to nejde otevřít – není to to s PETkou? To jsem už viděla a je to dobrý…;-)

briketka10

je to to s PETkou a já to ještě neviděla, teď mi to poslala kámoška, jak tam ten žloutík vklouzne to je suprový :)
mě třeba kus bílku vyklouzne dopryč a je to v čudu :(

Damiana

Zkusila jsi to? 🙂

briketka10

ráda bych ráda, ale nemám to vajíčko :D

Damiana

Já bych nějaká vejce měla, ale zas nemám tu PETku…:D
Btw – taky se mi u Barbakana načetl nějaký folklórní rap!

briketka10

hoď mi to vajíčko a petku si půjčíme :))

Damiana

🙂

briketka10

terry mě nevadí mýt nádobí a petku si můžu obstarat vždy..