Znáte odpověď?

Asi naivní.Ale…Co myslíte,jak by církev „rozdýchala“ tzv.„Blízké setkání 3. druhu?“
Stojí to úvahu? Znáte to:„Nikdy neříkej nikdy.“

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Ony jsou i církve, které jsou na této představě založené. Myslím, že docela snadno.

Další odpovědi
mojitek

Naivni to rozhodne neni a urcite by to cirkev a vetsina sekt „nerozdychaly“­.Vzdyt by se tim padem logicky ukazalo,ze vira je postavena „na vode“ :o)

Michal

Církev by podle mě nic nerozdýchala.Je pravda,že některé odnože nebo sekty mají na tomto základě postavené své učení.

Nuk nuk

Tak záleží, co si představujete pod slovem „církev“.
Pro ty, kdo se běžně (sami sebe i nevěřícím okolím) nazívají církví, by to asi bylo velmi neúnosné a popravdě zničující setkání.
Pro lidi, kteří patři ke skutečné církvi (nikoliv nějaké jedné skupině, denominaci, sektě, ale opravdu biblicky věřící lidé) by to bylo biblicky vysvětlitelné a neměli by až takový problém na to adekvátně reagovat. (Dataily ale nehodlám rozepisovat)
Sekty jsou další věc, to ale není církev v křesťanském smyslu slova, na ty se nejspíš neptáte, že ;)

Aha

Křesťanská církev je církev neviditelná, protože její členové jsou rozptýlení mezi všemi svými odnožemi.V podstatě se jedná o ty věřící, kteří opravdu budou spasení, ale to nikdo o sobě s jistotou tvrdit nemůže. Proto ani nikdo vlastně neví, kdo tvoří a kdo netvoří církev. Myslím však, že ti, kteří mezi námi žijí a tuhle skrytou, ale skutečnou církev tvoří, by se hlavně zajímali o to, zda i tahle cizí civilizace potřebovala spasitele a jak to dopadlo u nich. Boha a víru v něj by takové setkání ohrozit nemělo.