xiperio

Znáte někoho ze Svědků Jehovových, kdo nechal schválně zemřít svoje dítě?

Znáte matku nebo otce, který zakázal z titulu své víry lékařskou pomoc svému dítěti? Proč , ze zákona, pokud není dítě plnoleté, ho úřady neodeberou? Když je tam bezprostřední potřeba lékařské pomoci? Vždyť odebírají děti rodičům, za daleko menší přestupky.

Odpovědi
zjentek

Schválně? Těžko, vždy je tam nějaké PŘESVĚDČENÍ. Z dětí po celém světě se dnes a denně vymítá ďábel a podobné, očkují se. Často podobná „péče“ končívá smrtí ďeťat.

paul1

To jem tedy nevěděl, že něco takového je vůbec možné.

Roman71

Nikoho takového jsem mezi spolukřesťany nepotkal. Schválně nechat někoho zemřít tím, že mu neposkytnu nejkvalitnější lékařskou péči je trestuhodné.

Jen pro zamyšlení.. Stále se řeší otázka smrti v souvislosti s nepodáním krevní transfuze, ale už se neřeší, kolik lidí umírá po transfuzi, nebo má přinejmenším doživotní komplikace, například v podobě alergií.
V zahraničí je naprosto běžná bezkrevní chirurgie a dokáží si poradit i s velkými ztrátami krve bez jakékoliv krve. Na tohle téma existuje velmi obsáhlá odborná literatura. Vždycky existuje řešení a (až na výjimky) jsem se nesetkal s neochotou lékařů uplatnit nejkvalitnější bezkrevní lékařskou péči.

Zdroj: https://www.jw­.org/cs/svedko­ve-jehovovi/caste-otazky/svedkove-jehovovi-proc-neprijimaji-transfuze/

RyuzakiKate

Nevyznám se v zákonech, ale nějak mě akorát napadá, že tahle uskupení jsou možná nedotknutelná a mohou si ti blbci v sektě v podstatě dělat, co je napadne. Nevím, třeba odpoví někdo způsobilejší…

Jinak jsem znala jednu jehovisticku krá*u, která do víry zatáhla svoji dceru, aniž by to byla její svobodná volba, ale když jí cinklo 15, tak se rozhodla odejít a musela před komisi, rozloučit se s kamarády ze sekty a matka ji už v podstatě zavrhla. Tahle krá*a se o svoje děti příliš nezajímala a vybírala si skvělé typy chlapů – s alkoholikem syna, s alkoholikem a násilníkem dceru, teď má dlouhodobě manžela trpícího depresemi, se kterým jsou u Jehovistů. Ta dcera se s tím poprala relativně dobře a zdrhla od všeho do Anglie, ani nedokončila střední školu. U syna se vyvinula hraniční porucha osobnosti a před rokem ukončil svůj život.
To jen tak k Jehovistům. Jsou natolik zblblí a zmanipulovaní, že je pro ně Jehova a víra zkrátka na prvním místě.
Jako zajímavost a pro instantní zhnusení přikládám odkaz na jedno z videí, která se v sektě pouští malým dětem, pouze pro otrlé: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GC1glcfE8Z4

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Moje otázka směřovala k rodičům, kteří odmítnou lékařskou pomoc. Ne k lékařům.

Roman71

Pokud to byla reakce na mou odpověď, opakuji ještě jednou: Nikoho takového jsem mezi spolukřesťany nepotkal. A dodávám, že nikdo z nás nenechá SCHVÁLNĚ zemřít své dítě, natož záměrně, to už vůbec ne.

hapiky

Romane jen kecáš, abys obhájil vaše ujeté zákony. Ti, co vás znají ví, že byste nikdy nesouhlasili s tranfúzí, i kdyby bylo dítě v nebezpečí smrti. Pro vás je to potom jen vůle Boží, což je od vás největší hnus. Bůh život dává a chrání, jen člověk jej kvůli předsudkům klidně zavrhne.

Roman71

Člověče, tvrzení: „jen kecáš, abys obhájil vaše ujeté zákony“ by bylo dobré doložit nějakým konkrétním příkladem. Můžu se vás zeptat, jak dobře znáte Bibli?
Co je v ní řečeno o přijímání krve a na kolika místech?
Vezměte si jakoukoliv Bibli a udělejte si, PROSÍM, vlastní NEZAUJATÝ průzkum, než se k tomuto tématu začnete vyjadřovat.

Děkuji.

ivzez

„Toto je mé tělo, toto je má krev“ … to znáte, Romane?

Roman71

Ano, znám. Toto pronesl Ježíš Kristus v předvečer své obětní smrti. Nekvašený chléb – Ježíšovo dokonalé tělo – výkupné z hříchu a smrti, dané ve prospěch všeho lidstva a krev – smlouva o Království uzavřená s jedenácti učedníky (Jidáš v tu dobu spěchal dokonat plánovanou zradu). 14.nisan, den kdy Ježíš jedl večeři Pesach se svými učedníky, podle židovského lunárního kalendáře letos připadne na 27.března. Po západu slunce si to každoročně připomeneme.

Roman71

https://www.jw­.org/cs/svedko­ve-jehovovi/caste-otazky/svedkove-jehovovi-proc-neprijimaji-transfuze/

xiperio

Neumím si představit ,jak se pak ten rodič cítí, když se dívá do hrobu svému děcku. A ví, že nemuselo zemřít, kdyby dal povolení k transfúzi. Bavím se o ČESKU. Víra je jedna věc, ale nemůže rozhodovat o smrti druhého natož děcka. Když nebudou rodiče posílat děti do školy tak , je to trestáno, když je budou zanedbávat tak taky. A když ho nechá vykrvácet? Něco je tady špatně.