ReHu

Znáte někoho, kdo je v zastupitelstvu obce? Zajímá mě, jak je funkce starosty či místostarosty časově náročná.

Jedná se o obec o cca 1200 obyvatel.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Znám i neznám. V práci je kolega, který byl v zastupitelstvu obce poloviční velikosti. Jednání měli ve středu (myslím) a jen z doslechu vím, že starosta vykonává práci na půl úvazku.

Další odpovědi
anonym

Byl jsem členem zastupitelstva obce do 500 obyvatel a můžu říct,že starosta byl(je) v jednom kole a místostarosta má méně starostí.

Terryle

Jo, kamarádky táta je starosta. A co vím, tak je na úřadě skoro pořád. Kámoška před každejma volbama doufá, že už příště kandidovat nebude – už asi deset let si taťky skoro neužije, protože toho má hodně. Ale je fakt, že je politicky aktivní i na regionální úrovni, samotná funkce starosty by možná tolik času nezabírala… Jde asi i o to, kolik tomu člověk hodlá dát.

irij

Když se člověk nechce flákat a chce v souladu se svým svědomím udělat něco dobrého pro lidi, kteří ho volili, pak je to velice vyčerpávající a člověka to opravdu vysaje. Jak místostarostu tak starostu. Zažil jsem obojí na vlastní kůži. Jen si dnes říkám ,zda to stálo za to , když dnes jsou tam vlčáci, kterým jde úplně o něco jiného.To, co udělají pro lidi, je jen vedlejší produkt toho, co dělají pro sebe. Dnes už bych do toho nešel.