Znáte nějakého bývalého komunistu, který je dnes těžký odpůrce toho, co tehdy propagoval a z čeho těžil?

Jistě jich je mezi námi hodně.

Nejlepší odpověď
da ny

Ano, znám, vím o nich :)
Tzv. „rádobykomunistů“, kteří využívali vešlerých „výhod“ a údajně „škodili zevnitř“ bylo mnoho a ještě jsou tu s námi.
Sám o sobě tvrdil: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vladim%C3%A­Dr_Dlouh%C3%BD_%28e­konom%29.

Další odpovědi
gecco

Osobně už ne – všichni umřeli na prochlastana játra…
😉

lexx

znám jich pár, a oslovit ho – byť z legrace – tak co, soudruhu – to je na žalobu a soud za urážku osobnosti…já tomu říkám morální prostituce

Mirdas

No jak se to vezme.
Vem kolik jich je dnes v čele mnoha institucí od fotbalových funkcionářů ( i jiné sporty ) májitelů firem až po politiky a bohatě si uzívají i ná úkor druhých.
Za pódobnou zmíňku o blaženosti života ničili dříve lidem a jejich rodinám životy.

Drap

Dokonce několik takových

anonym

Ano, znám.Je to můj soused.Nikdy jsme se nehádali jako sousedi, ale o politice.
Nyní jsem mu musel dát za pravdu.Za komunistů jsem nebyl NEZAMĚSTNANÝ, vesnice měla veškerou infrastrukturu (nyní nemá nic), on pracoval v OSP, takže mně ukazoval které fabriky či kravíny stavěli oni (dnes jsou z toho ruiny), za komunistů nehořely žádnē sklady německēho odpadu, v sousední vesnici nebyl nikdy za komunistů vykraden rybník, ve městě kam jsme chodili oba do práce nebyly vytrhané kanály, atd.Je toho hromada, kdy jsem musel uznat, že má pravdu.

dudu

Coby letitý pamětník znám podobných jedinců hned několik. Kuriózní je případ jedné bývalé zarputilé soudružky – téměř fanatičky. Neznám historii jejího přerodu, ale dnes tato paní pracuje jako hospodářka místní náboženské obce Církve československé husitské. Fakt je, že husité byli též proletáři.

Muffz

pulka ucitelskeho personalu na byvale zakladni skole

mosoj

Jestli se má dobře, nevím proč by mněl být odpůrce a pokud tře bídu s nouzí tak také nevím proč by měl být odpůrce.
Ptákovina a sprostota otírat se o učitele !!!

dudu

Lahny uvědomuješ si, že meleš jako na kolovrátku pořád stejnou písničku o křivdách ? Vím, že v některých oblastech situace není zrovna růžová, ale i zde přece je to především na lidech – jejich aktivitě, podnikatelském duchu, nebo naopak lenosti.
Nechováte se u vás stále podle starého scénáře, kdy soudruzi každému i za cenu přezaměstnanosti zajistili práci, jasně formulovali kde je přítel na věčné časy a kdo třídní nepřítel a taxativně určili koho volit do tzv. lidosprávy.
Fakt, že s Tvými názory hrubě nesouhlasím se opírá o zkušenosti a poznatky od nás z brněnska. I zde klekla většina bývalých velkých národních podniků, byla rozkradena některá zemědělská družstva a řada průkopníků v podnikání zkrachovala. Dnes je zde však podstatně lepší situace. O lidi od řemesla se firmy skoro perou, obnovuje se učňovské školství a některé soukromé firmy přímo excelují. Slušně prosperují i zdejší agrodružstva. Podle mne to chce přestat naříkat a nečekat na zázraky, nýbrž zvednout otlačené zadky a začít sám za sebe pracovat!

anonym

Ano, oni modří táci také melou jako na kolovrátku jak se máme dobře a přitom 2/3 lidí nedosáhne na průměrnou mzdu, lidé vokrajových částech republiky nemají práci, lidi nad padsát let těžko shánějí práci (nebo ji neseženou) atd.
Ano jsem kolovrátek a budu jím do konce života, protože jak říkám TENTO REŽIM MNĚ UKRADL TŘI ROKY ŽIVOTA, MANŽELCE PĚT.
A jak jsem nyní zaměstnaný, tak zjišťuji, že v této firmě (fabrice) je to horší než když jsem v r.1978 odcházel.
Majitel pouze vykořisťuje dělníky, nedostávají to, co za komunistů bylo normální (boty, montérky, ručníky zdarma) po víkendu neteče teplá voda a jak říkali chlapi: „Počkej až začne mrznout, to nám na dílně zamrzla po víkendu i limonáda na stole.“ Teda nebyla zmrzlá celá flaška, ale byl tam ledový škraloup.
Takže se tady dělá jako v Rusku za války a TOMUHLE MÁM ŘÍKAT VYSPĚlÝ KAPITALISMUS?