peterd108

Znáte nějaké sudetské Němce, kteří nebyli odsunuti?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Víš, ono jich už moc není, protože i když by byli odsunuti jako novorozenci, tak dnes by jim bylo k sedmdesáti… A odsunutých novorozeňat zas tak moc nebylo, víme? ;) :D :D

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Vzhledem k tomu, že žiji v bývalých Sudetech, tak ano, znal jsem jich víc.
Ale hodně z nich opustili ČSR v pozdějších letech a v letech 1966–68, na základě vlastní žádosti a vždy do SRN.
A i hodně jejich potomků, narodivších se u nás a do té doby žijících v ČSR.
A poměrně méně jich pak dožilo zde.

Kepler

Ano, znal jsem, ale už dávno umřela. Dokonce patřila do vzdálené rodiny.

da ny

Polovinu okresního města, okolních obcí, měst a vesnic v Karlovarském kraji.
ili mraky. do r. 1970 –75 jsem slýchávala v MHD a na ulici hlavně němčinu.
Spolužáci v 1. a 2. třídě často uměli špatně česky, doma a hlavně babičky mlubily německy.
Ještě dnes sou jich např. na sokolovsku spousty a jejich potomků.
Pravidelně se scházejí (starší, válečné a předválečné ročníky ročníky)..

Stejně, jako v Karlových Varech Volyňští Češi :D.

lubosek1234

Já s takové rodiny pocházím,mamča a babička tu zůstali,ale prababička byla odsunuta,bydlela někde za Mnichovem

da ny

Egerlandština je zde stále všudypřítomná…
http://www.ha­lonoviny.cz/ar­ticles/view/218165