Rokio

Znáte něco, co je nespravedlivé, ale v souladu se zákonem?

Nespravedlivá, ale zákonná věc

Nejlepší odpověď
Kepler

Třeba náročnější zubolékařské práce. Můstek prý 10 000,–. Na to důchodce absolutně nemůže dosáhnout.

Další odpovědi
anonym

Vyplácení sociálních příspěvků potomkům Indů!

VeRe1983

Kdyby ses zeptal opačně, odpověď by byla snazší. V našem státě po 41 letech komunistů a totálního bezpráví, po 26 letech legislativních kutilů typu mladého Bendy či Dienstbiera, úplných mimoňů co v životě nic nedokázali a šli hned do politiky, dle mého skromného názoru spravedlnost absolutně neexistuje. Existuje pouze soubor pravidel, kterému se v jistém ohledu lumpové chechtají do ksichtu (pardon) a který je v jistém ohledu slušnému člověku k vzteku. Naposledy jsem třeba četl, že banky mohou zesnulému klientovi naúčtovat poplatek za vedení účtu, což je mazec, banksterům nestačí úmrtní list, ale musejí čekat na konec dědického řízení. Tohle me třeba absolutně konsternovalo. Jinak souhlasím s příklady kolegů, které zde uvedli.

Kelt

Kvalifikovaný vzdělaný člověk s praxí se nedostane na příslušné místo, ale nějaký známý, který nic neumí a nemá na to předpoklady na tom místě pracuje.

mosol

Daně

arachis

Každý druhý zákon.

Luxx

setkala jsem se s tím, že nárok dozvědět se výsledek pitevní zprávy má jen a pouze zemřelý

nevím, do jaké míry je tohle spravedlivé a zákonné, ale hlavně to je absurdní

Dismas

Když žena koketuje s mužem, odmítne ho, on ji znásilní a potrestaný je jen muž, ta žena ne.

terry

Je toho mnoho.
Zákony nejsou tvořeny proto, aby chránily či pomáhaly běžným občanům.