Avatar uživatele
JájsemRaibek

Znát či neznat dne i hodiny?

Chtěli byste znát dne a hodiny? Pokud byste tento přesný čas své smrti znali, zneužili byste to nebo byste byli s tímto termínem smířeni?
Nabrali byste si třeba půjčky, přepadli banku a následně si užívali?
Bylo by to pro vás pozitivum nebo negativum znát den a hodinu své smrti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga, marci1, da ny, mirekborek, gecco, zzzlatokopka, anonym, anonym před 3279 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Ne, nechtěl – mám rád překvapení…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Určitě ne. Známá věděla, že jí zbývá pár měsíců a když jsem viděla, co všechno zařizovala, jak se strašně chtěla bavit, smát. Všichni jsme se snažili chovat normálně, jako by nic a také nám za to děkovala. Nechtěla lítost. Byla velmi statečná, nijak se nelitovala. Chodili jsme na procházky, do kavárny na kávu, na výstavu obrazů apod.
Život je krásný a ještě krásnější proto, že nevíme kdy skončí, i když všichni doufáme, že bude ještě hóóódně dlouhý. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Zbytek půjčky by zaplatila rodina, to by asi moc radost neměli, kdybych to i věděla, rozhodně bych se nerozběhla dát všem, co mě kdy podrazili, urazili, okradli a obelhali kulku do čela, na to bych čas nemíjela, nebojím se, že by se jim to nevrátilo třeba v jiné formě, byla bych s rodiinou a udělala si pěkný den, ale stejně by to nebylo ono, kdybych věděla že hned pak bude konec. Takže je dobré žít každý den, jako by byl poslední, i když je to někdy moc, moc těžké. Nechci znát dne, ani hodiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Já bych to brala, mám ráda ve všem pořádek, tak bych si vše zařídila a naplánovala:-))) Smířila bych se stím, alespoň myslím:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Dosť ľudí pozná deň i hodinu svojej smrti… po vynesení rozsudku, ale každý to berie svojsky, niekto sa zrúti, niekto naopak zdvihne hlavu a venuje svojmu cieľu všetok zostávajúci čas. Smrť je verný sprievodca nášho života, denne sa s ňou stretávame, len pohľady máme rôzne.
„Bylo by to pro vás pozitivum nebo negativum znát den a hodinu své smrti?“
Pokiaľ by som sa sama rozhodla poznať „dňa i hodiny“, alebo mi bol nejakým spôsobom „oznámený“, snažila by som sa využiť zostávajúci zvyšok dňa, ale nepýtajte sa ako…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Neznáme dne ani hodiny – známé úsloví z Bible, i když se týkalo svatby, čekání ženicha na družičky.
.
Dnes bereme jako konstatování toho, že nikdo z nás neumí určit, kdy zemřeme. I když někdy tuší. Jenže smrt může přijít náhle a nečekaně. Víme jen to jediné, že jde o konečnou, takže také čekáme …

Poznání pravdy v tomto směru není vždy to nejlepší, je to možná lákavé – možnost zařídit vše, co považuji za důležité, užívat si atd. Ale i nebezpečné a bolestné, může vzbuzovat negativní emoce. . Během vteřiny se může pro nás všechno změnit, možná je lepší tedy nevědět.

Co má být, to se stane …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Vse lze vyuzit pro dobro i ke zlu. Kdyz budes vedet, ze zemres za deset let na nasledky autonehody, budes mit mensi strach, kdyz zitra pujde o zivot a treba zachranis nekomu zivot v situaci, kdy bys to jinak neriskoval.
Doplňuji:
Ta věta, to je perla :D Omlouvám se, psal jsem to z mobilu. Ale smysl je snad jasný :)

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Lepší varintou odchodu ze světa je nevědět přesný čas.
Půjčky,přepadení banky a podobné lumpárny jdou celý život mimo mně.Užívat si umím jen na svůj účet v mezích toho,co dovolí.
Na druhou stranu,pokud bych se z jakýchkoliv důvodů dozvěděla,kolik času mi zbřvá,snažila bych se uspořádat své záležitosti a říci ostatním,co k nim cítím.
Nečekaný odchod blízkého člověka je bolestný a dlouho nutí k přemýšlení,co mohlo být jinak,zůstalo nevysloveno a již nelze změnit.
Ode dne narození se musím smířit s faktem,že tu nebudu věčně a proto je zbytečné se trápit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mirekborek

Nevim ale asi ne protoze by to bylo divne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Určiě ne,nebát se a půjčky proč,vždyt bych věděl,že si je užiju neprávem a pak ten dopad,že y to měl za mne někdo platit by mě nedal spát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Už jenom ta představa mě děsí,ale co tím mám dělat asi začnu věřit v boha,ještě nevím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klára K.

Přesný čas bych asi znát nechtěla, ale možná bych ráda věděla, jakým způsobem zemřu. Bylo to tak ve filmu Velká ryba, a přestože to zní nesmyslně, chtít vědět, jak někdo zemře, je to velice důmyslné (člověk pak může třeba plavat mezi krokodýli a nemusí se bát, protože takhle přece neumře) 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

Raibku, co je to za zmatenou votázku ?
Dyť to není nic jinýho, než „kdyby“;-)
Kdyby byly v prdeli ryby, tak by nemusely bejt rybníky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek