Pindasek

Pokud by se našel život mimo zemi, klidně jenom bakterie, nebylo by to vlastně vyvrácení existence boha?

Ahoj,
pokud by se našel život mimo zemi, klidně jenom bakterie, nebylo by to vlastně vyvrácení existence boha?
Bůh přeci podle bible stvořil zemi a o jiných životech se tam, pokud vím, nic nepíše, takže objevení života mimo zemi by tedy bylo popření boha.
Nebo ne?

Odpovědi
Nuk nuk

Ono je to trochu sporné. Bible se podobným ivěcmi prostě a zkrátka nezabývá. Stejně tak, jako nikde v Bibli není jasná zmínka o tom, že nějaká mimozemská civilizace existuje, není tam naopak ani psáno, že neexistuje.
Najdete tam zmínku o „synech nebeských“ plodících potomstvo s lidskými ženami, které např. Erich von Daniken automaticky považoval za mimozemšťany. Z pohledu křesťana jde spíše o nějaké padlé anděle. Ale je otázkou, kdo skutečně byli.
Křesťanství chápe mimozemskou civilizaci za nesmyslnou spíše podle logiky – proč by Bůh tvořil další svět, když ten náš měl být k jeho obrazu. A pokud by bylo důvodem, že jsme selhali, proč by nám pak nabízel možnost nápravy. Ale … Bůh je všemohoucí, takže pokud by se rozhodl mimozemšťany stvořit (ať už bakterie nebo nějaké humanoidní bytosti), jeho existenci by to teoreticky nepopíralo.
Osobně v si nemyslím, že to udělal, ale co já vím…

Drap

Ne nebylo. V Bibli neni více věcí jsou.

Kepler

Z bible je zřejmé, že Bůh stvořil vše, tedy i dějiny a zkameněliny, celý Vesmír. Nejdřív církev slevila, že lidstvo je starší, než narození Adama (6 tisíc let?) Dnes je s tím tvrzením směšná. Náboženství kleslo na pověru.