cappuccino

Zkoumate nekdy slozeni leku?

Treba Coldrex – cena 199Kc. Po prozkoumani slozeni zjistite, ze kdyz si koupite Paralen za 35–45Kc, zapijete ho cajem s citronem, mate stejny ucinek. A podobne je to I s jinymi leky nebo potravinovymi doplnky.
Paradox je, ze hodne lidi kupuje leky podle hezkeho baleni nebo obrazku a na slozeni se ani nepodiva a pak si stezuji, jak jsou leky drahe!

Nejlepší odpověď
da ny

Coldrex ne, nevezmu do úst.
Nic, co je volně prodejné, není lék!!! Zajímá mne složení, obsah 😉
Stejně tak u potravinových doplňků. Ve smyslu účinnosti, v poměru cena x kvalita.
U léků mne zajímají spáše účinné látky.
Paralen je fajn, jen ne pro dívky a ženy, které ještě nerodily..... Názory lékařů, vědy se různí. Na vše, táborů je vždy několik.

Další odpovědi
aliendrone

Sleduji v příbalových letácích kontraindikace. Dokotři jsou zcela neschopní (zejména ti „importovaní“) a KLIDNĚ ti předepíší léčivo, které se NESMÍ užívat v kombinaci s jiným léčivem. Což tě může i ZABÍT. Potíž je v tom, že jakmile jsi jednou mrtvá, tak už je ti celkem nanic nějaké omluva či odškodné. Tak proto. 😕

elkon

Ano, pokud je možné účinnou látku nahradit přírodním zdrojem, tak užívám byliny místo léků, které mimo účinné látky obsahují další složky, které pro tělo nic nepřinesou. Jako příklad uvádím např. Ostropestřec Mariánský, kterým jsem kdysi nahradil lék na srážlivost krve (jméno už si nepamatuji), před operací, kdy jsem měl špatné hodnoty jaterních testů. Ostropestřec (tinktura) to do týdne spravil.

zjentek

Jasně a to mě dovede k chem. látkám kterým vůbec nerozumím a alespoň minimální objasnění toho o jaké preparáty vlastně jde vyžaduje extrémně složité vyhledávání, často nepochopitelné zkoumání původu/souvislostí s výrobou a téměř nemožné ověřování (v historii) jejich skutečného dopadu pro organismus. Na př. guaifenesin nebo propyphenazon (jakési základy při prášcích od bolesti). Ha?

Ametyst

Vždycky. Vytáčí mě, když jsou zbytečně obarvené, a často obsahují látky, které jsou v potravinách zakázány. Asi proto, aby léčiva zase tolik neléčila.

Pepa25

Vždycky, zajímá mě účinná látka. Uvedené pro mě není žádný objev, to vím od nepaměti. Na druhou stranu chápu, že jsou situace, kdy je Codrex v podobě rychle rozpustného prášku praktický.

cappuccino

da ny, ty ale nejspis pracujes ve zdravotnictvi? Spousta beznych spotrebitelu o slozeni leku nebo jejich ucincich nema ani zdani.
Znam dva pripady, kdy si pacienti nadmernym uzivanim acylpirinu naprosto znicili zdravi.
Jednomu rekl zubar, at si bere na bolest acypyrin a on si neprecetl ani pribalovy letak a bral jich 12 denne!
Nekteri lide zobou prasky jako bonbony!!