sesednizkola

Žen nosící překrásné jméno Hedvika v České republice strmě ubývá. Čím to je?

Mezi lety 2010 až 2016 v České republice vyhynulo 619 Hedvik. Čím to je? Proč toto jméno již není populární?

https://www.kdej­sme.cz/jmeno/Hed­vika/pocet/

Nejlepší odpověď
Kepler

To je záležitost současné módy, Hedvika není sama. Pak byl trend cizích jmen, což bylo na pos…, když se někdo jmenoval René Nejezchleba. Teď se některá stará jména vracejí (Klotylda ale ne). Můj vnuk se jmenuje Vojta a vnučka Barbora, heč… 🙂

Další odpovědi
annas

Hedvika je jméno původem germánské. „Jméno se vyvinulo z německého jména Haduwig, resp. Hedvig či Hedwig. Překládá se jako „vítězící v boji“, „vítězka v boji“ nebo „vítězná bojovnice““ Jméno nosily i světice, dokonce i i polská královna.
http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/hedvika-290/

Více se používá její varianta Heda. Ta je hezčí. Mně osobně se jméno Hedvika nelíbí, zní nějak cize. Za celou dobu návštěvy školy jsem znala jen jednu Hedviku.

Zřejmě není v módě na rozdíl od jiných starších jmen. Možná raději rodiče zvolí jméno z nějakého seriálu. Proti gustu žádný dišputát.

Kelt

Všechno je záležitostí módního trendu. Pokud se tak bude jmenovat nějaká hrdinka nějakého filmu, seriálu, opět se to jméno objeví. Jméno nám dávají rodiče a ti berou to, co je v kurzu. Já mám třeba syna Lukáše, protože manželce se líbil Večerníček O klukovi z plakátu, kde byl hlavní hrdina Lukáš.

elkon

Kdyby bylo překrásné, tak ho lidi budou dětem dávat.