Anonymous198

Chci dělat řidiče z povolání. Nevadí, když mám jen základní vzdělání?

Zdravím, chci se zeptat…

Nejlepší odpověď
jáára

Nevadí. Potřebuješ řidičák + profesák = tak 60 000.

Další odpovědi
da ny

Řidičů je nedostatek.
Pro zaměstnavatele můžete být levnější pracovní silou.
Základní vzdělání by tedy mohlo stačit.
Největší nouze je na dálkové, kamionové dopravě (očistec, často nevyhovující vozidla, přetížený náklad…). Do ciziny byste měl být jazykově vybavený.
Např. jako řidič MHD znalost cizího jazyka nepotřebujete.
Někdy přispěje na ŘP i ÚP

Edison

To se zeptej případných zaměstnavatelů. Já bych takového řidiče nechtěl.

nyjono

Pokud to nebude vadit tvému zaměstnavateli, tak to vadit nebude.
Důležitý je řidičský průkaz a dodržování pravidel bezečného silničního provozu.

Arne1

Naše zákony jsou v současnosti takové zvrácené, že můžeš dělat třebas řidiče autobusu. Včera jsem se potřeboval na něco zeptat řidiče „zeleného“ autobusu – byl to kluk kterému bych (od pohledu) pivo nedal a uměl jen polsky.