DIH

zdravá snídaně

Jak by měla vypadat typická snídaně? Nemyslím kolik bílkovin nebo sacharidů ale přímo suroviny..

Nejlepší odpověď
quentos

nesouhlasím s dřívějšími odpověďmi, podle posledních výzkumů by měla být naopak snídaně vydatná (nesnídat je vůbec největší hovadina). Je prakticky jedno co, ať už zvolíte chleba s něčím či přímo teplé jídlo, ale mělo by obsahovat hodně zeleniny, nebo ovoce. Zdůrazňuju čárku před „nebo“ – bráno vylučovacím způsobem (zkombinujeme-li zeleninu a ovoce, navzájem se v nich ruší vitamíny).
Snídani je nejlépe zahájit dostatečným množstvím tekutin – klidně i 0,5 l vody nebo čaje.

Další odpovědi
arygnoc

kafe a cigárko.
Doplňuji:
quentos:

francúzi (najštíhlejší národ v európe) neraňajkujú, obedujú veľmi striedmo (mnohoráz i „nezdravo“, bagetiu na stojáka) a dožičia si poriadnu večeru.

nie je niekde chyba v u nás zažitom poriadne raňajky, polovičný obed a nevečeraj (raňajkuj sám, obed sa podeľ s priateľom a večeru daj nepriateľovi)?

HonzikPernik

Nejlíp nesnídat, nic tím nezkazíš a pak se rovnou najez (řízek, guláš).

JanaViki

Ke snídani je to podle mě jedno. Takže nějaká buchta nebo: tmavé pečivo, šunka (více jak 85% masa), sýry, ovoce
pak: čaj, 100% džus a tak dále:-)
Resp. můžeš všechno, ale né moc;-)

marci1

Inspirace : http://www.pro­magazin.cz/35-napadu-na-zdravou-chutnou-a-rychlou-snidani

arygnoc

quentos:

francúzi (najštíhlejší národ v európe) neraňajkujú, obedujú veľmi striedmo (mnohoráz i „nezdravo“, bagetiu na stojáka) a dožičia si poriadnu večeru.

nie je niekde chyba v u nás zažitom poriadne raňajky, polovičný obed a nevečeraj?

cochee

Frantíci jsou extrém, furt chlastají víno a navíc si myslím, že s tím střídmým obědem u nich nemáš moc pravdu.