petka.s

Zdaji se mrtvemu v rakvi sny?

Nejlepší odpověď
annas

Víte, co znamená smrt? Smrt je přece konec života, zastaví se všechny životní funkce, takže nic se mrtvému nemůže zdát.

O spánku se říká, že je to tzv. „malá smrt“., ale zdají se spícímu sny. Organismus, včetně vědomí je v útlumu, ale dýchá, i když pomaleji atd.

Zemřelý přece nedýchá …

Další odpovědi
aliendrone

Ne, ale kdyby ano, tak bych s ohledem na přísloví „Mrtvý prd ví“ se ke hrobu nepřibližoval s otevřeným ohněm a jedině v atombordelu (přinejmenším alespoň v protiplynové masce). ;) :D :D

Edison

Pleteš si spánek a smrt. Nepochopilas fiziologicko-biologicko-chemické změny původně živé tkáně po smrti.

marci1

Ne. Smrt, úmrtí, skon, latinsky exitus, je (z biologického a lékařského hlediska) zastavení životních funkcí v organismu spojené s nevratnými změnami, které obnovení životních funkcí znemožňují. Smrt je tedy stav organismu po ukončení života, úplná a trvalá ztráta vědomí.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Smrt

zjentek

To NIKDO z živých neví!

ivzez

Ne, nezdají. A nezdají se mu ani jinde.