Kepler

Zdá se to jenom mně, nebo vepřové maso a uzeniny opravdu prudce zdražují?

Jak to tak vypadá, nejdostupnější je už jenom to kuřecí. Že kdysi vybíjeli stáda hovězího dobytka kvůli nemoci šílených krav, to bych ještě pochopil a ani mi to nevadilo. Hovězí nejím jinak, než jen ve formě tataráku jednou za čas, jinak mi nejede. Ale proč naši vepři boubelatí, co plány imperialistů zhatí?

Nejlepší odpověď
dudu

Zdražování a nejen vepřového je tvrdá realita a bude hůř. Ovšem činitelé jako je např. prasečí mor v Číně slouží našim distributorům a obchodníkům jen jako precedent. Pravý důvod spočívá v čísi nenažranosti. Příkladem může být vývoj cen zvěřiny – výkupní cena kilogramu masa z daňka, muflona a nebo srnčího od myslivců činí 70 – 100 korun, spotřebiteli je však běžně dodáváno za 300 až 400 korun.
Růst cen zemědělské produkce je jak na kolovrátku zdůvodňován suchem. Přitom jaksi uniká fakt, že loni byl celkový úhrn srážek na Moravě mírně nad dlouhodobým průměrem a zemědělství zvýšilo svoje zisky téměř o deset procent!

Další odpovědi
marci1

A za to může prasečí mor v Číně. Čína nakupuje maso v Evropě a tím pádem je vepřového masa málo. 🙂

briketka10

Jo, jo a ještě jednou jo.
Už nevím co kupovat. Moje nej, nej, krkovička a plecko!
Někdy koupím jatýrka jindy srdíčko to se taky dá.
Chutnají mi žampióny, nebo kousek ryby.
Ale připadám si jak dřív, když bylo maso jen o víkendu :((

Edison

Myslím, že se Ti to nezdá. Tuhle o tom m luvili i v bedně.

Mc Merkurion

… je po vánocích, to bejvá vždy …

… nevím kde, v obchodech možná, ale výkupní ceny se nezvedly, ba naopak, v lednu šlo vepřové ve výkupkách dolu (údajně z důvodu zasycenosti trhu), řetězce tolik nezdražily (je otázka odkud maj maso) ale soukromníčci v okolí, řezníci vystřelili ceny nahoru, že prej se zvedla minimální mzda, tak na to reagujou (blbost na entou) … no a o hovězím a mléku ani nemluvím … no a zemědělství zvyšuje svoje „zisky“, jelikož se začíná trochu projevovat fakt zaměstnávání ukrajinců …

… na kecy uživatelů, oblblech miliony chvilek nemá cenu reagovat, ty prostě nepředěláš, jo, Babiš může za všechno, i to, že letos nemáme sníh …
… bylo by dobré, si zjisti, kdo ovládá ministerstvo práce, ale to je asi nad jejich síly …

Kajoch

Ať si někdo nemyslí,že když se nyní zdražuje nehorázně vepřové maso,údajně kvůli hladovým Číňanům tak začne konzumovat o hodně levnější drůbeží.Cena půjde při větší spotřebě nenažraně nahoru i u něj.
Po zdražení tvrdého alkoholu již začaly stříhat ušima i některé vinotéky u nás ve městě a počaly nenápadně zdražovat rovněž:(

autacek

Nezdá, no a kdo za to může a má z toho nevětší prospěch, to asi víš, toho totiž volí za 200Kc navíc k důchodu 35% národa. Tak dobrou chuť.

hapiky

dudu: Tak těch deset procent je teda super, když se vezme v úvahu, že ještě navíc průměrně dvacet procent „sežrali“ hraboši!

Kepler

autacek: máš opravdu IQ auťáčka (trabanta), gratuluji za trefný nick. Mimochodem ANO dlouhodobě volí národ NE za dvě stovky důchodu, ale za 900,– navíc dva roky za sebou a taky vůbec za hospodářskou prosperitu celé ČR. Tak se nad sebou zamysli, nebo se rovnou zastřel.

Kepler

Jo, a taky se příště vyjadřuj k otázce a nešiř nesmysly.

autacek

No jo, za pravdu se každý zlobí. Hospodářská prosperita není dána eštébákem v čele státu a z těch 900 je povinná valorizace 700, které jsou ze zákona a dostali byste je přidáno tak jak tak.
Když zlilviduješ konkurenci ve formě drobných živnostníkú, případně jim zvedneš byrokratickou zátěž tak, že jim to zvedne náklady, nemůžeš čekat nic jiného, než že buď zdraží, nebo skončí a jejich místo zaujme pan velkopodnikatel.

Edison

Jinak teda nevím, ale gulášek, svíce, rajda, ptáčci… to bez hovězího snad ani nende…

Kepler

Ale jde, jen trochu jinak. Jen takový poctivý půlkilový steak z argentinského hovězího je opravdu o něčem jiném. To ale klidně oželím. Vepřový gulášek je špica! (když se to umí).

Edison

Já vím, že zrovna gulášek jde… A taky si ho s chutí dopřeju. Ale tu svíci, rajdu a další z vepříka fak nendou.

Ametyst

jj, a nezapomeň na kmín. 🙂

Edison

Hovězí je hovězí… Co kmín.. Cibule a paprika!!!