Zbyly mi 4 bilky – co muzu upect ? prosim o recept. Jakykoliv – i vanocni. Diky. -iv-

Nejlepší odpověď
RQLM

takhle z voleje me napadaji pusinky … presny recept neznam, ale davaji se tam bilky vyslehany na snih, cukr a mozna i nasekan orechy, ale tema orechama si nejsem jisty.

potom se ty bilky s cukrem susi v troube a je to desne dobry :)

uz sem nasel recept:
5 bílků
30 dkg jemného pískového cukru (krupička)
podle velikosti bílků počítáme na 1 bílek 5–7 dkg cukru

Dobře našleháme sníh, pak do něj vešleháme polovinu cukru. Druhou polovinu cukru už jen lehce stěrkou zabalujeme. Hmotu přendáme do sáčku s hubičkou a na plech vyložený pečícím papírem tvarujeme pusinky, kolečka nebo proužky. Dáme do málo teplé trouby a spíš sušíme než pečeme.
Potom se to může namáčet v čokoládě, ale i jen tak samotný je to děsně dobrý :)
Doplňuji:
napadla me dalsi vec k tomu :)
neni potreba to delat sackem s hubickou, normalne nabirat lzici a delat z toho takovy hromadky. ta polovina cukru, co je vmichana jen na konec, potom v troube zkaramelizuje a ty pusinky potom nejsou takovy suchy, ale prijemne „mokry“ ;)
tak dobrou chut

Další odpovědi
dudu

Proklatě dobré pusinkové koláčky
Jak upéct koláčky, když nemáte mouku, droždí, tvaroh, povidla, ba ani zrnko máku? Nemožné do třiceti minut, zázraky do druhého dne :o) Za půl hodinky můžete mít křupavé koláčky na stole. Budou báječné a naprosto originální, protože jsou to pusinkové koláčky, plněné lahůdkovou nádivkou, lehkou jako peříčko. Když mě „napad tenhle nápad“, ani chvilku jsem nezapochybovala o tom, že to musí fungovat.

• 1 listové těsto
(žádná hanba, když je koupené)
• 3 vejce – potřebovat budeme jenom bílky
• moučkový cukr (proč ne se špetkou vanilky?)
• strouhaná čokoláda (rovná polévková lžíce bude stačit)
• strouhané mandle (stejné množství jako čokolády, nejsou-li mandle, mohou být ořechy)
• kapka alkoholu (pro pány koňak, pro dámy likér, nezletilce o alkohol klidně ošiďte, chutná to i bez něj, pro baletky a křehké víly šetřete alkoholem i cukrem)
Rozpálíme troubu na 170 °C, aby se stihla pěkně zahřát, protože koláčky budou sedět na plechu než se nadějete. Listové těsto lehce rozválíme. Pokud je tence vyválené na pečícím papíru, tak s ním nemusíme dělat nic. Rozklepneme vejce, oddělíme bílky od žloutků a z bílků ušleháme tuhý sníh, do kterého po ušlehání vmícháme cukr a pár kapek alkoholu. Přidáme lžíci strouhané čokolády, trochu mletých mandlí a namažeme na těstovou placku tak, jako když děláme štrúdl.
Těsto svineme jako roládu a nic nedbáme toho, že sníh nám vylézá horem dolem. Nyní nakrájíme na silnější plátky a řeznou plochou je stavíme na plech jako komínky. Vyteklý sníh lžičkou setřeme a navršíme ho na každý dílek těsta jako čepici. Že nevěříte, že z toho mohou být pěkně kulaté koláčky? V horké troubě pečeme cca 30 minut. Hotové jsou v momentě, když se nafouknou, zakulatí a sněhová čepice pěkně zrůžoví.
Určitě vás překvapí, jak se ukázkově zakulatí a budou plné té nejlepší koláčkové nádivky, jakou jste možná ještě v tomto spojení nejedli. V ústech se budou slastně rozpouštět a sladké křupavé drobečky se budou snášet k zemi, když si zapomenete vzít talířek
Proklatě dobré pusinkové koláčky zmizí závratnou rychlostí, ale to jejich kouzlo zůstane na jazyku ještě dost dlouho.
Zdroj: jedna šikovná paní

hanulka11

Udělejte třeba jablečný koláč /linecký / dejete ho péct a cca 10minut před koncem pečení navrstvěte na jablka ušlehaný sníh posypte jej mletými ořechy nebo kokosem a dejte zrůžovět.

Nebo udělejte široké nudle s tvarohem vmíchejte ušlehané bílky a 1 celé vejce a 3lžíce rozpuštěného másla .
Dejte do zapékací misky a zapečte a uvidíte jak si pochutnáte.

Roláda z bílků

4 bílky
80gr cukr krupice
40gr hl.mouka
100gr mletých oříšků

Bílky ušlehat do tuha, pak do nich postupně zašlehat cukr. Mleté oříšky ( co mám doma, včera jsem dělala z mandlí ) smíchám s moukou a pomalu promíchám s bílky.
Na plech dám pečící papír, směs rozetřu a peču v horkovzdušné troubě na 160st. dokud roláda nezrůžoví. Cca 10 minut. Po upečení sundám z papíru a potřu ušlehanou šlehačkou bez cukru. Sroluju a pomažu ještě nahoře.

hanny 2

Bílkový chlebíček : 5 bílků + 6 polévk.lžic cukru ušlehat na husto,přidat 4–5lžic polohr.mouky,1lžíci kakaa,1žloutek/ten bílek přidejte k ostatním/a 5polévk.lžic rozpuštěného másla – trochu vychlazeného.Nebo bílky + cukr vyšlehat nad parou/na 1 bílek 6–7dkg cukru a udělat pusinky,sušit v troubě na 100°C asi 1hod.

Tabula rasa

potřebujete mít ještě dva a máte pondělní snídani dietního plánu abtronic2 začíná takto „6 egg white“

venkovan

Nic bych nepekl. Poslal bych Marušku pro jahody či borůvky. Než se vrátí z bílků našlehám sníh a potom vše smíchám a dál nepopisuji.