Avatar uživatele
Kepler

Jak péci v multifunkční MW troubě?

Ta moje je horkovzdušná, ale s topným článkem jen u stropu a zadní stěny. Vrch pečeného je skoro připálený, zvláště vzadu, zatímco spodek na plechu skoro netknutý. Zespoda zkrátka nepeče. Jak na to?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, marci1, aliendrone před 1667 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Nevím, taky mám multifunkční, ale v podstatě vyjma klasického ohřevu a defrostu jiné funkce nepoužívám. ;) :)

Napadlo mne – zkusils tu pečeni OBRACET? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Tak jsem nakoukl do naší horkovzdušné trouby a potvrzuji, že na první pohled je topné těleso pouze nahoře protože také slouží coby gril. V zadní stěně je zabudován horkovzdušný ventilátor. Ovšem podle ovládacího knoflíku lze samostatně nastavit také jen horní nebo dolní ohřev. Dole je těleso chráněno plechovým dnem. Správnou cirkulaci vzduchu pak může podpořit zmínění fukar.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Já měla velkou s konvekcí. Využila jsem ji jen na hranolky
a ohřívání což mi přišlo úplně zbytečné, aby zabírala místo
v malé kuchyni.
Prodala jsem ji za stejnou cenu. A koupila malou MW jen
k ohřevu a defrostu. A malou troubu k pečení. V tý se peče
náramně. Vejde se do ní velké 2kg kuře. Peču v ní chleba.
Těleso zespodu i zvrchu, dva pekáčky.
Takže za jednu velkou mám dvě menší super věci :))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

alien: když máš něco v dortové nebo bábovkové formě, nebo v pekáči, tak to dost dobře nejde.

před 1667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Vidíš jak SNADNO jsem z tebe vytáhl, že máš tendenci k MASOCHISMU? Pečení bábovky… ;) :D :D

před 1667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jéžiši, ty kupované jsou drahé a nic moc. Doma jsem si upekl 10× lepší. Takže jakýpak masochismus? Spíš narcismus bábovkismus:-))

před 1667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> No já nevím, 2 věci na vaření EXTRÉMNĚ NESNÁŠÍM – hrabat se v těstu a loupat VAŘENÉ brambory, fůůůůůj, až mi naskakují pupínky. Přitom syrových brambor už od vojny bez remcání a fofrem (mám dobrou škrabku) oloupu třeba celý 50kg pytel, jenže ty vařené… Jak se to lepí na prsty…a těsto také… Tak dík, se bojím o čem se mi bude zdát. ;) :D :D

před 1667 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek