Kepler

Jak péci v multifunkční MW troubě?

Ta moje je horkovzdušná, ale s topným článkem jen u stropu a zadní stěny. Vrch pečeného je skoro připálený, zvláště vzadu, zatímco spodek na plechu skoro netknutý. Zespoda zkrátka nepeče. Jak na to?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nevím, taky mám multifunkční, ale v podstatě vyjma klasického ohřevu a defrostu jiné funkce nepoužívám. ;) :)

Napadlo mne – zkusils tu pečeni OBRACET? ;) :D :D

Další odpovědi
dudu

Tak jsem nakoukl do naší horkovzdušné trouby a potvrzuji, že na první pohled je topné těleso pouze nahoře protože také slouží coby gril. V zadní stěně je zabudován horkovzdušný ventilátor. Ovšem podle ovládacího knoflíku lze samostatně nastavit také jen horní nebo dolní ohřev. Dole je těleso chráněno plechovým dnem. Správnou cirkulaci vzduchu pak může podpořit zmínění fukar.

briketka10

Já měla velkou s konvekcí. Využila jsem ji jen na hranolky
a ohřívání což mi přišlo úplně zbytečné, aby zabírala místo
v malé kuchyni.
Prodala jsem ji za stejnou cenu. A koupila malou MW jen
k ohřevu a defrostu. A malou troubu k pečení. V tý se peče
náramně. Vejde se do ní velké 2kg kuře. Peču v ní chleba.
Těleso zespodu i zvrchu, dva pekáčky.
Takže za jednu velkou mám dvě menší super věci :))

Kepler

alien: když máš něco v dortové nebo bábovkové formě, nebo v pekáči, tak to dost dobře nejde.

aliendrone

Kepler>>> Vidíš jak SNADNO jsem z tebe vytáhl, že máš tendenci k MASOCHISMU? Pečení bábovky… ;) :D :D

Kepler

Jéžiši, ty kupované jsou drahé a nic moc. Doma jsem si upekl 10× lepší. Takže jakýpak masochismus? Spíš narcismus bábovkismus:-))

aliendrone

Kepler>>> No já nevím, 2 věci na vaření EXTRÉMNĚ NESNÁŠÍM – hrabat se v těstu a loupat VAŘENÉ brambory, fůůůůůj, až mi naskakují pupínky. Přitom syrových brambor už od vojny bez remcání a fofrem (mám dobrou škrabku) oloupu třeba celý 50kg pytel, jenže ty vařené… Jak se to lepí na prsty…a těsto také… Tak dík, se bojím o čem se mi bude zdát. ;) :D :D