Avatar uživatele
paul1

Zažili jste v poslední době u lékaře něco podobného?

Mluvil jsem dnes přes skype s naší známou, která bydlí v Brně. Včera byla u své obvodní doktorky na kontrole. V čekárně sedělo sedm pacientů. Doktorka vyšla z ordinace a zeptala se, kdo z přítomných je zaočkovaný proti covid-19 anebo má čerstvý test. Mimo jedné paní se přihlásili všichni. Doktorka tuto paní vyzvala, aby opustila čekárnu, že ona je povinná chránit své pacienty, tak ať je tak laskavá a počká venku, že se jí bude věnovat až nakonec. Podotýkám, že to je soukromá lékařka.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, jirka F, Kepler, Rokio před 1038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

To, co provedla doktorka, je žalovatelné, už jen vzhledem k porušení zákona GDPR. Takto se s osobními údaji, navíc zdravotního charakteru, nezachází. Tohle bych si nenechala líbit. Vidím, že se kamera do auta nemusí použit jen na přístrojovou desku, ale klidně i do čekárny. Doktorka nemá za čekárnu zodpovědnost, a také zapomněla, že očkování je dobrovolné.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Přinejmenším poněkud zvláštní chování. Já byl u své doktorky zrovna včera a jediné omezení bylo, že v čekárně mohly být najednou nejvýše tři pacienti. Což nebývá problém to dodržet, protože všichni se musí předem objednat na určitou hodinu. Všichni, vč. sestry měli nasazenou roušku, kupodivu jen doktorka ne, Taky zvláštní…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Neprodleně volat bezpečnostní složky pro ohrožení zákl. lidských práv a svobod, soukromník nesoukromník, podnikatel nepodnikatel. Později oslovit veřejného ochránce práv, žádat odškodnění za újmu, atd.

Nezažil, ale věřím, že tyto situace existují. Ač ve společnosti sám na pustém ostrově, lidská plémě pro mě není žádnou neznámou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Zažil jsem něco jiného a jen virtuálně: jedna pediatrička nedávno na svůj fcb napsala, že "své dvě děti vakcínou Pfizer očkovat budu hned, jakmile to bude možné. Nechci opakovat komplikace, které nám přinesl a nechci, aby mé děti nastupovaly do karantén, kdykoli se objeví nakažený spolužák. Zda doporučuji očkování vakcinou Pfizer/Biontech pro děti 12+? Rozhodně ANO. " a podrobně to odůvodnila (6 dětí na Covid-19 v ČR zemřelo, přímo v její ambulanci se opakovaně vyskytlo PIMS – multisystémové zánětlivé onemocnění – jako následná komplikace po Covid-19 atd.).
Obdivuju, že šla s kůží na trh, antivax se na ni okamžitě vrhl …

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

No, můj kamarád zažil věc zcela opačnou. Jeho tchyně byla u doktorky, ale ta ji odmítla vyšetřit, protože už byla očkovaná, a tudíž vyzařuje škodlivé záření, před kterým se doktorka chce chránit…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Nezažil, mám zkušenost podobnou jako Kepler. Omezený počet pacientů v čekárně s nasazeným respirátorem. Lékař i sestra též s respirátorem. Obávám se ale, že podobného jednání popsaného pod otázkou bude přibývat. Odpírače očkování bude třeba donutit k dobrovolné vakcinaci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
paul1

Jsou i úplně opačné reakce:
https://www.id­nes.cz/olomou­c/zpravy/ocko­vani-covid-koronavirus-obchod-zakaz-vstupu-coi-inspekce-pokuta.A210624_095­541_olomouc-zpravy_dmk

před 1037 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

RyuzakiKate: A pak máme věřit odborníkům. 🙂

před 1038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Někteří doktoři jsou kapitola sama o sobě, bohužel…

před 1038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Úplně souhlasím.

před 1037 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek