Petr Kaňa

Zavolali jste někdy hasiče na spadlou větev na silnici nebo menší požár trávy u silnice?

Ono je totiž podle mně lepší vystoupit z auta a tu větev hodit do škarpy a oheň udupat. Většinou když tam hasiči dojedou tak pak nic nemůžou najít někdo to totiž už udělal za ně.

Odpovědi
Drap

Ne, volal jsem hasiče dvakrát k požáru domu a jednou k požáru lesa.

Hufnágl

Ano, volal jsem hasiče, ale ne na spadlou. Projížděl jsem úzkou silnicí lemovanou stromy a všiml jsem si, jak je jedna větev zaklíněná v korunách a visí přímo nad vozovku. Odhadem byla v průměru 10–15 cm. Zastavil jsem a zavolal na 150 a nahlásil, kde se místo nachází. Když jsem se asi po hodině vracel, větev ležela rozřezaná v příkopě.

Pepa25

Osobní zkušenost nemám.
Co se dá jednoduše odstranit, třeba odhodit tu spladlou větev nebo uhasit koš lahví vody, to bych udělal a hasiče nevolal. I když ta větem třeba na rušné cestě, kde nelze bezpečně zastit a všichni je třeba objíždí, to bych asi volal. A také všechny větší ohně, ono to vypadá je kousek trávy, ale …

Dochy

Oznamoval jsem policajtům větev visící po vichřici ze stromu a houpající se nad silnicí. Tak akorát že se na ní dosáhnout nedalo, ale řidiče náklaďáku by to majznout mohlo. Další větší větev/nebo menší stromek se nám povedlo společnými silami ulomit (sešli jsme tam asi 3)

honza19hk

Na větve ne,vozím v autě motorovku,co se týče požáru tak dle podmínek.Jsem dobrovolný hasič tudíž si umím poradit. Ale závisí na více faktorech( vítr,co hoří , dostupnost atd)