Avatar uživatele
annas

Zaujala mě závěrečná slova jednoho článku. Jaký máte na ně názor?

Někteří lidé přicházejí do našeho života a rychle odcházejí, někteří se stávají našimi přáteli a na určitou dobu zůstanou. Zanechávají v našich srdcích nádherné stopy – a my nezůstaneme nikdy zcela stejní, protože dobří přátelé nás proměňují!
Včerejšek je historie. Zítřek tajemství. Dnešek – přítomnost – je dar. Život je neobyčejný a chuť každého momentu neopakovatelná!

Otázky o významu přátelství už byly vložené, ale spíš obecně. Mně zajímá váš názor na pravdivost citovaných slov.

Proměňují vás přátelé?

Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? led, kenyrts, jendahun, vagra, iceT, Andělé, johana 56, anonym, Deli, fcoop, Sarrow před 4601 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Každý jedinec je jedinečnou osobností, a chce-li žít ve společnosti lidí, která udává tzv. rytmus života, musí na ni reflektovat a do konkrétní míry se jí i přizpůsobit. Člověk totiž nežije izolovaně, ale ve vzájemných vztazích s ostatními. Jeho chování a zamýšlené motivy mají vliv nejen na něho samotného, ale i na ostatní, kteří jsou kolem něho. (Net)

Jde i to,jak si člověk věci pojmenuje.
Někdo má spoustu známých a považuje je za přátele.
Někdo má spoustu známých,pár kamarádů a jednoho-dva přátele.
Je to různé.Když někoho považuji za přítele,není to nic zbrklého.Bývá to celoživotní vztah.A na pohlaví záleží pramálo.
Pak je jasné,že člověk,kterého si vážím a mám ho rád, ovlivňuje můj život.A obráceně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Jsou to krásná slova… Ano, souhlasím s nimi. Lidé kolem nás nám pomáhají se rozvíjet, vyvíjet, tvoří nás takové, jací jsme. Jsou-li to dobří lidé, jsou naším bohatstvím. Jsou-li špatní, dávají nám školu života.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mam kamarady , kamaradky uz od detstvi a obuhacujeme se navzajem. Ja si beru neco z nich a oni " doufam " ze me.
Vlastne , nac byt skromna. Nedoufam , ja to vim , sami mi to rikaji. 🙂

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

No jéje. Kerberus,to jsou opravdu krásná slova,nádhera…
Já si uvědomuju často,jak se vedle přátel měním a myslím i cítím,že je to u některých oboustranné.
Mám štěstí na dobré kamarádky,jedna z nich je opravdová perla. Tvrdí mi,že se ode mě učí,ale já se od ní učím snad ještě víc.Děkuju,že jí mám,vedle ní člověk morálně roste…:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek