postcd

Zatáčivost automobilu při vyšších/nižších otáčkách motoru

Dobrý den, například v počítačové hře zatáčí automobil více zprudka, lépe při vyšších otáčkách motoru. (tedy například jedu na maximum na rychlsotní stupeň 4. 4 tis. otáček z 7 tisíc možných, pokud podřadím na 3. rychl. stupeň a 6.5 tis. otáček z 7 tis. tak v té PC hře zatáčí lépe. Je tou tak i v běžném životě? Pokud ano tak proč? děkuji

Odpovědi
RedBox

Otáčky motoru nemají nic společného se zatáčením. ,,Ostrost" zatočení závisí na rychlosti a pohybu volantem. Pokud by jsi při velké rychlosti trhl volantem, jdeš buď na bok/střechu nebo do smyku. Jednoduše to poznáš kdy už točíš volantem moc, že se mu moc nechce (resp. kolům se nechce do rejdu díky odstředivé síle), jde z tuha.

mosoj

Špatně se asi vyjadřuješ ale je to tak. Automobil s předním náhonem je schopen rychleji a razatněji projet otáčku na vyšší kroutící moment, tedy s podřazenou rychlostí! Přední náhon je schopný vytáhnout automobil ze zatáčky v druhé fázi zatáčky i v to případě kdy by automobil s nižšími otáčkami vyletěl ze zatáčky.