Avatar uživatele
mrtvyhubar

Zasloužil si Donald Trump, že mu smazali účty na Twitteru či Facebooku?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 1202 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

ano

Je to pako a narcis, který neumí prohrát.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

ne

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

ano

Ano. Dostal varování, a přesto pokračoval. Nikdo nemůže poručovat pravidla, ani prezident USA.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

ne

Trump je prezident Spojených států a nikdo ze Silicon Valley nemá právo omezovat prezidenta. Jak stále říkám, Donald Trump ma mocné nepřátele, nemluvě o těch bezvyznamnych lidičkách, kteří naletěli těm masmediálním mocným nepřátelům. Dělo se to celé 4 roky, to není vůbec záležitost posledních dnů.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mr. Marek

ne

Nikoliv. Důkazy nebyly dostatečně relevantní, aby k tomuto kroku došlo, jen spekulace. Twitter nebo Facebook musí respektovat LZPS, i když jde o soukromou službu.

Upravil/a: Mr. Marek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

ano

Podle mně ano. Jen rozeštvává lidi a jak to tak vypadá, tak je i nabádá k trestným činům. Podle mně už měl dávno absolvovat vyšetření, protože takovéhle chování nepovažuji za normální. A Američané ho místo toho zvolí za prezidenta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Mr. Marek

A dodávám, že chování v Kapitolu je nepřijatelné. Ale dívat se na to jednostrannou optikou je smutný trend dnešní doby.

před 1202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Pepa25: Chápu, že liberální společnost je spokojená s tímto krokem, ale neobaváte se toho, že to může rozjet lavinu? Byl opravdu zřejmý důkaz, že by Trump vyzýval k násilí? Nedali jsme tímto sociálním sítím moc selektovat to, co je na hraně a co je za hranou? A kdo bude další? Je to hra na tenkém ledě a i v případě soukromých sítí je toto zásah do svobodných práv uživatele, který se přímo nedopustil bezprecedentního jednání. Pokud uznáme tuto moc těmto službám, je účel komunikace a sdílení myšlenek značně izolován. Jsem přesvedčen, že by u Demokrata došlo pouze k domluvě, toto omezování pak nastiňuje dvojí metr. Nejsem extra velký zastánce Trumpa, ale za to, co se děje v Kapitolu, není odpovědný Trump. Sám (uznávám, že po době) to odsoudil. Ten krok jen prohlubuje už tak hlubokou propast mezi lidmi. Sociální sítě mají svobodné právo určovat pravidla hry, ale stále je zde dokument, který jen nad nimi a to LZPS. Média mi nedala jediný důkaz (kromě horlivého pobouření), že by Trump skutečně psal, ať jdou lidé konat násilí do Kapitolu, nic takového jsme nezaznamenal. To, že zpochybňuje volby není věc Twitteru, ale nezávislé justice, to, že údajně lže v přímém přenosu, není na souzení televizí, ale opět justice. Kde tedy jsme? Co je tedy svoboda? Není to obraz a důkaz toho, že jsou Trumpovi podporavatelé v obavě, že nemají zastání, že i mediální prostor nemá špetku odvahy kriticky analyzovat dobu a kontext a nechává se strhávat euforií, viz česká média? Děkuju za případnou reakci.

před 1202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Mrzí mě, že si myslíte, že „liberální“ část společnosti chce omezování projevu. Tak to podle mě rozhodně není. Celé dění kolem útoku na Kapitol jsem v podstatě on-line sledoval a nevěřil svým očím. TZrump tu demonstraci svolal a na Kongres je poslal. Tudíž zodpovědný je. Twitter mu účet pozastavil. V té době bylo pěkně vidět, že dva twíty (kterými odsuzoval násilí) mu nesmazali, naopak 3 jiné ano (kde ty lidi podporoval). Trump je jel svoje, tak mu účet smazali. Média rozhodně nejsou jednotna – ani americká ani česká. jen těch podporujících útok je výrazně méně. jak se vyjádřil Bush starší: útok na parlament po prohraných volbách dělá z USA banánovou republiku.

před 1201 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Pepa: Ne, určitě si nemyslím, že by liberální část by něco takového chtěla, spíše reaguju na faktor opomíjení vlivem euforie, že jsou zde kroky, které podkopávají snahy veřejné diskuze, debaty. Chyběl mi zde větší kontext, větší prostor pro analýzu s chladnou hlavou, ale takto se sypou buď euforické nálady, že Trump je zlo a na druhé straně frustrované hlasy, že nám berou Ameriku.

Pokud odpovědný je, pak jsou odpovědní všichni, kteří přikládali polena do ohně. Nesledujeme pouze produkty něčeho, než zdroje a výrobního procesu těchto produktů?

Jak jsem psal, Trumpa nemusím, spíše podporuji republikány, kteří volají po diskuzi a klidném předání moci, ale snaha by měla být oboustranná. Způsob vykreslení Republikánské strany médii, i českými, je zarážející. Pokud v televizní debatě zaznívají dotazy, jak někdo může volit explicitně řečeno populisty, pak je něco divného, že se tradiční strana takto interpretuje.

Násilí v Kapitolu je nutno odsoudit, jak učinili špičky obou stran, ale dívat se na to tak, že je to vina pouze Trumpa, to se mi zdá moc jednoduché, nezlobte se. Skutečně ti lidé by volili Republikánskou stranu, kdyby nekandidoval Trump? Nebyli to také bývalí nevoliči, které Trump dokázal zmobilizovat? Není to tedy výzva pro obě strany? Kde je pak snaha Demokratické strany trochu kriticky pohlédnout na některé okolnosti manipulací? Vždyť obě strany jsou pro regulaci internetu.

Myslel jste určitě Bushe mladšího, chápu. A to je samozřejmě pravda. Žádná tradiční strana by se neměla nechat zprivatizovat člověkek, který na konci svého funkčního období podkopává důvěru institucí. Kapitol byla poslední kapka a žel na jinak celkem úspěšném mandátu kaňka (velká).

Média nemohou být z principu 100 % objektivní, ale když už píšou o tom, že Trump tamto a támhle, mohli by zmínit Cruze a jiné, kteří už chtějí Trumpa pryč, ačkoliv se ho dlouho zastávali. Administrativa Demokratů ve mně budí obavy, nevidím reálné vize, Biden bude mít před sebou hodně práce. Ale buďme trochu fér, házet to na jednu stranu je velmi nezodpovědné.

před 1201 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Jinak děkuju za reakci.

před 1201 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

A já měl za to,že Bush starší je už pár let po smrti.:-)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MMj5__-_YmM&ab_channel=CNBCTe­levision

před 1201 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek