Zaplombování v katastru nemovitostí

Prosím o radu – začalo mi řízení na KN – a v den podání je označeno zaplombování, následný den předáno ke zpracování. Zaplombování je ve vysvětlivkách jako – vyznačena plomba u nemovitostí, kterých se týká podaný návrh.
Znamená to tedy, že návrh je chráněný plombou před napadnutím, např. třetí osobou, která se řízení neúčastní?
Děkuji za přesné odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Zaplombováním je míněn stav, kdy s nemovitostí nelze nijak nakládat (přepisovat ji, darovat, prodat), pokud plomba není odstraněna.
Tímto způsobem povětšinou exekutorský úřad znemožní majiteli nemovitosti, aby s ní před provedením exekuce mohl jakkoliv nakládat.
K odstranění plomby dojde po provedení exekuce, nebo na základě rozhodnutí soudu, který zruší rozhodnutí, díky němuž byla nemovitost zaplombována.

Další odpovědi
BENYTA

Já to chápu tak, že při zaplombování se prostě nemůžou dít žádné změny, např. nelze vzít návrh na řízení zpět a samozřejmě výše uvedené od „očka“.