Wareg

Výpis z katastru nemovitostí

Dobrý den,

může být vydán ověřený výpis z katastru nemovitostí i osobě, která není majitelem dané nemovitosti?

Díky.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Výpis je dostupný na internetu

http://nahlize­nidokn.cuzk.cz/

Další odpovědi
standa

Výpis katastru nemovitosí je VEŘEJNÁ listina, takže ji může dostat kdokoli kdo zaplatí příslušný poplatek.

Andreas

Z osobní zkušenosti vím, že výpis z KN může získat jakákoliv osoba k jakémukoliv pozemku. Informace lze získat i on-line z domova (viz odkaz výše), avšak v takovémto případě výpis nelze použít k úředním účelům (žádosti, stížnosti apod.), nebod jako úřední doklad se považuje pouze výpis vč. razítka a podpisu, který lze vyřídit pouze osobně a samozřejmě za poplatek.

oskar

Nemůže.