Rak

Mam exekuce a chtel bych zalozit s.r.o.

Nyni jsem osvč.A mam dluh na pojiseni plus nejake drobnosti.A neco jsem zdedil po umrti otce.Jedine reseni jak se jich zbavit je vydelat.Mam dobry napad -know how a ktomu potrebuji S.R.O.
Co mne čeká ze strany exekutoru?

Nejlepší odpověď
Drap

Zabavení majetku do výše součtu všech dlužných částek. Nic jiného tě od nich čekat nemůže

Další odpovědi
Deli

No, zřejmě jsi odborník na vytváření dluhů. Tak proč nerozházet i dědictví, že.
Poplať dluhy a nech se zaměstnat, nebo budeš mít za chvíli těch exekucí ještě víc.

anonym

Myslíte si, že to bude tak jednoduché? Založení s.r.o. znamená počáteční vklad.
Píšete, že dlužíte na pojištění a „nějaké drobnosti“. Na tohle se daly uzavřít splátkové kalendáře. Není jasné, zda jste zdědil další dluhy, nebo majetek. Pokud jde o druhou možnost, tak dejte dohromady dědictví a hotovost, abyste uhradil své závazky. Potom teprve uvažujte o založení s.r.o.
Pokud budete společnost chtít založit a nebudete mít dostatek prostředků, budete potřebovat společníka, případně několik společníků. Jestliže Vaše dluhy budou řešit exekutoři, nebudete pro případné společníky zajímavým partnerem.

Pro Vaši představu, co byste musel doložit jako společník s.r.o.:

Dokumenty k založení s.r.o.
Mezi potřebné dokumenty k založení společnosti s.r.o. patří:

bankovní doklad o založení účtu a vložení vkladů
čestné prohlášení jednatelů o plné způsobilosti k právním úkonům, o splnění provozu živnosti, o splnění podmínek dle paragrafu 38I OZ
čestné prohlášení zástupce
doklady o odborné způsobilosti
doklady s potvrzením praxe v oboru
návrh na zápis do obchodního rejstříku
ohlášení živnosti
podpisový vzor jednatele
potvrzení o zaplacení správního poplatku
prohlášení správce vkladů
přihláška k registraci právnické osoby na FÚ
souhlas vlastníka s umístěním sídla společnosti
společenská smlouva – zakladatelská listina
výpis z katastru nemovitostí – listina vlastnictví
výpis z obchodního rejstříku
výpis z rejstříku trestů
výpis z živnostenského rejstříku

V první řadě musíte prokázat, že trestní rejstřík všech společníků firmy je čistý. Výpis z Rejstříku trestů můžete získat na pracovišti Czech POINT. Pokud má člověk záznam za trestný čin, může zažádat o zahlazení odsouzení, ale až po uplynutí potřebné lhůty. Přitom nezáleží na tom, v které zemi byl člověk odsouzen, pokud má záznam v restříku trestů, není bezúhonný.

Další podmínkou založení s.r.o. je složení základního kapitálu na bankovní účet. Výše základního kapitálu pro rok 2013 je 200 000 Kč. Pokud koupíte ready made společnost od Profispolečnos­ti.cz, základní kapitál byl již vložen, takže jste této podmínky zbaveni.

Podmínkou založení s.r.o. je také sídlo společnosti. K němu musíte mít výpis z katastru nemovitostí a souhlas majitele.

Spíš bych se soustředila na vyrovnání dluhů a potom bych teprve hledala možnost další obživy.

mosoj

Potřebuješ nejméně 200 000 Kč a ještě jsi ani nehnul prstem.
Jestli máš know how tak to není tvůj nápad. Možná tak how now.
Doplňuji:
Jinak sebou pohni připravuje se zákaz řetězení živností!

marci1

Jediná rada zní : Co nejrychleji zaplaťte dluhy.

Michálek1245

Na to se vykašlete. Nejdřív se zbavte dluhů, třeba přes oddlužení tady https://finan­covatelka.cz/ a pak uvidíte, jestli to má vůbec význam. Pokud máte dluhy, tak prostě nepočítejte s tím, že si to s r o založíte. Ono to třeba nějak půjde, ale nemáte už zkrátka čistý štít. No, sám uvidíte, jestli to je pro vás.

Chlankovva

Před měsícem jsem si zakládal s.r.o., ale měl jsem problém, že přítelkyně, u které bydlím, má docela dost dluhů. Proto jsem nechtěl, aby sídlo firmy bylo právě u ní. Využil jsem tedy služby virtuálního sídla od společnosti http://www.of­ficetime.cz/

Pety2015

No ano souhlasím zaplatit dluhy a už další nedělat. Zkuste pročíst http://www.jak­naregistry.cz . Hodně štěstí