Stingo

Do jaké míry je aktuální výpis z katastru nemovitostí na internetu?

ve výpisu je stále uveden majitel, ale je tam napsáno Zahájení exekuce, znamená to, že majitel tam ještě bydlí nebo už se musel vystěhovat? Aktualizují ty údaje často?

Nejlepší odpověď
Hans51

Z výpisu z katastru nemovitostí nepoznáte, jestli majitel v dané nemovité věci bydlí, či nikoliv. U některých je to pojmově vyloučeno (pole, lesy apod.), u ostatních (byty, domy) je chráněno soukromí majitele. Ať si bydlí, kde chce.

=============­========================­========================
A ještě k tomu zahájení exekuce. Samotné zahájení samo o sobě nic neznamená, dokud není znám způsob, kterým bude exekuce provedena (prodej majetku, srážky ze mzdy apod.).