Jak provést zápis o vlastnictví do katastru nemovitostí? Připsat do vlastnictví k manželovi jeho manželku?

Jak provést zápis o vlastnictví do katastru nemovitostí?
Jde o to, že s manželem jsme koupili pozemek ještě před svatbou, ale na základě úvěru se napsal pozemek do katastru jen na manžela. Teď už jsme rok manželé a rozhodli jsme se začít stavět, tak bychom chtěli, aby byl pozemek v katastru napsán na oba dva, tak jak to bude v budoucnu i u stavby. Jak to provést tak, abychom nemuseli nic platit? Napadla nás darovací smlouva… museli bychom za připsání vlastnictví i na mně něco hradit? Pokud ano, tak kolik? Připadá nám nelogické platit za něco, co je od začátku společné, akorát teď chceme jen úpravu zápisu.
Jakým způsobem bezplatně lze pozemek napsat na oba dva? Děkuji za rady

Nejlepší odpověď
Drap

V tomto případě vám manžel daruje polovinu pozemku, a na základě darovací smlouvy se udělá zápis na katastrálním úřadě. Neměli by jste platit nic, kromě správních poplatků.

Další odpovědi
atriplex

Ještě doplním, darovací smlouva musí být písemná a podpisy úředně ověřeny.