plomba u nemovitosti

Dobrý den,mužete mi prosím říct co znamená plomba nemovitosti nebo zaplombování?

Nejlepší odpověď
Retko

Zaplombování = v katastru nemovitostí (na Listu vlastnictví) je vyznačena plomba (velké písmeno P) u nemovitosti, jíž se týká podaný návrh . To má mimo jiné každého zájemce o nemovitost, který si prohlédne List vlastnictví upozornit, že se údaje v katastru (například o vlastnictví ) mohou změnit.

Neboli poznámka na výpisu, že s nemovitostí se děje změna. Objeví se na výpisu druhý den po podání návrhu.

Zdroj: http://www.al­vareal.cz/rea­lity/cz/42-katastr-nemovitosti.html