annas

Záleží na úhlu pohledu? „Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, jež nechtějí vidět jejich svátečnost.“ J. Werich

Zdroj https://kazdy­denscitatem.cz/ci­taty-slavnych/neni-sedivych-dnu-to-jsou-jen-unavene-oci/

Obrázek https://pixaba­y.com/cs/photos/mra­ky-obloha-atmosf%C3%A9ra-5614500/

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, je to jako se ženami. Není ošklivých žen, jsou jen ženy, které se neumějí stát krásnými. A nejde jen o krásu fyzickou.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to tak. Záleží pouze na tom jak se na věci díváme a jak je hodnotíme. Znám několik lidí kteří si ve všem dokáží najít něco dobrého, nebo pěkného.

aliendrone

Ano, záleží na úhlu pohledu. A to HODNĚ!

Zajímavé na tom mi přijde, že praktický každý (trochu myslící) člověk s tím souhlasí, ale prakticky NIKDO nechápe DOSAH tohoto faktu a možnosti, které nabízí. Natož aby jich využil.

Moc rád bych se pochlubil, že já na to přišel nějakým sofistikovaným analytickým myšlenkovým postupem, ale pravda je taková, že jsem to „objevil“ úplnou náhodou (nebudu zabíhat do odrobností). A měl jsem i tu trochu štěstíčka, že mi to došlo. :)

Lidé sice běžně tohoto využívají (a jistě se teď diví, co že to melu za očividně zřejmou věc), ale je ZATRACENÝ rozdíl mezi „běžně“ a „SYSTEMATICKY“. Rozdíl je to takový, že bez přehánění změní váš život. Perlička nakonec > změní ho k lepšímu, MNOHEM LEPŠÍMU. :)

led

Kto je to krásna žena, kto je to krásny muž? Je to človek, ktorého krása nemusí byť len fyzická v zmysle menlivých dogmat ľudského pohľadu na krásu. V praveku ideál krásnej ženy bola postava plodnej matky, neskôr sa ideál menil napríklad cez grécku súmernosť tela a duše, v stredoveku krása ženy bola závislá na jej pobožnosti a poslušnosti, cez nežnosť záhadného úsmevu Monalízy spoznávame túžbu po láske, po nesúmernú krásu vychudnutej mladej Twigi v 60-tych rokoch minulého storočia (neskôr v manželstve sa už dostala do „normálnej“ ženskej súmernosti postavy). Až do dnešných rôznotvarých ideálov ženskej postavy od súmerných modeliek po ruka-noha bezpohlavných postáv). Rovnako je to aj s meniacimi ideálom muža.
Krása objektu je závislá na pozorovateľovi, na jeho pohľade a schopnosti vycítiť krásu nielen vonkajšieho vzhľadu, ale aj mysle a vnútornej sily „duše“ človeka.
Nehľadaj len na povrchu, ale spoznaj celok v súvislostiach života, len tak spoznáš skutočnú krásu človeka.

Rovnako je to aj s našim pohľadom na svet, mnoho ľudí vidí krásu farieb aj v dvojfarebnej kresbe, ak otvoria svoje srdce, svoju myseľ a nezatvárajú sa pred ľuďmi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.