Smackdown

Záleží lidem na budoucnosti, nebo jen aby se měli dobře do konce svého života?

Budoucnost nebo jen sobectví?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka moc nedává smysl. Co je podle vás mít se dobře? Co považujete za sobeckost? Myslíte, že sobečtí lidé nechtějí žít v budoucnosti? Je to mnohem složitější …

Svou budoucnost, i když nevím, jak bude dlouhá, bych chtěla prožít relativně zdravá do konce života.

Je moje přání opravdu sobecké? Pokud budu zdravá, mohu pomoct lidem kolem sebe. Sobectví přece začíná tam, kde se ubližuje druhým.

"Budoucnost závisí na tom, co uděláme v současnosti.“ — Mahátma Gándhí

„Není možné ovládnout budoucnost, protože ta navíc není skutečná,a ani nikdy skutečná nebude.“ — William Paul Young

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/283817-william-paul-young-neni-mozne-ovladnout-budoucnost-protoze-ta-navic/

Chci, nikoliv musím pomáhat v rámci svých možností. Nevím, kolik lidí je sobeckých, mnozí si hrají jen na svém písečku, ale najdou se i tací, kteří pomohou jinak.

Přej a bude Ti přáno, dej a bude Ti dáno – někdy pomohou pěkná slova, pochvala, úsměv, radost, zábava, humorr, smích atd. Přece toho všeho je vždy dostatek pro všechny, je zdarma, a zpravidla se nám vrátí zpět.

Další odpovědi
Kepler

Některým záleží – těm méně sobeckým. Ti chtějí, aby se měly dobře i jejich děti a vnoučata. Ale velké většině těch více sobeckých je to šumafuk – po nás potopa!

marci1

Vzhledem k tomu, jak se lidé chovají k planetě Zemi, zřejmě na budoucnost, své děti, vnuky a další potomky příliš nemyslí. Lidé nakupují věci, které k životu nepotřebují. Znovu a znovu nová auta, počítače, mobily, domy, pozemky. Ničí se životní prostředí a co bude potom, za pár let? To je nezajímá. Bohužel. ☹

Roman71

Otázkou je, jakou budoucnost si představují?
Většina žel plánuje jen s ohledem na sebe samé a (předpokládám podle toho co sleduji kolem sebe), aby si život „užili“ a nebrali v potaz následky.
Najdou se i světlé výjimky, které myslí na budoucnost svých dětí a jejich dětí.. ale v globálu už je to poněkud horší.