plebs

Zakoupené kulomety Minimi pro ČR armádu mají jaké vylepšení oproti co používá obranný pakt NATA?

MO zakoupilo za 1,5 miliardy uvedené kulomety přes speciální firmu u Budějic jeden za milion, naopak obranný pakt NATA nakupuje uvedené kulomety přímo od výrobce v Belgií za cenu asi 300 tisíc Kč.

Odpovědi
aliendrone

Normálka, přeci bys nechtěl peníze vyhazovat na učitele nebo hasiče? Nebo nedejbože na bezcenné důchodce?

Jen tak mimochodem – FN Minimi stojí dle vybavení 7–8,500 USD (150–185000 Kč) dle dodaného příslušenství. Pravda, cena je staršího data (14 měsíců), ale zase je „kusová“, nebere zřetel na velikost objednávky (množstevní slevu, kdy je pochopitelně značně nižší). Nějaké „marketingové studie MNO“, kde prý kousek stojí 300 000 Kč si páni darmožrouti mohou strčit za klobouk.

Kdybychom zakoupili licenci a vyrobili u nás, tak jednak ohromně ušetříme, druhak lidem dáme práci (o daňovém přínosu nemluvě).
JENŽE TO BYCHOM NESMĚLI MÍT DEM(ENT)OKRACII!!
Ale ono se to jistě nějak zakamufluje, v nejhorším případě se to svede na GRU nebo tak něco (když už tak úspěšně zamaskovali rozkradení Vrbětic). 😁 😁

plebs

Aliendrone, jeden kulomet vyšel na 1 190 000 Kč odhadem 5× předražen, MO paní Černochová dne 22.3.2023 sdělila, překupnická firma si nepřeje sdělit přístup k informacím, na toto téma diskutoval pplk. ing. Pernica a Vojtěch Razima dne 30.3.2023 Kve­rulant.