pepe27

zakonna mzda

Zkoncila my zena materkou dovolenou a zamestnavatel ji dal 27kc.na hodinu i kdyz v te praci uz pracovala pred 3rokama…a nastoupila zpet.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nejdřív zkusit domluvit, pak zajít třeba na pracák jestli poradí a pak už jen ten inspektorát bezp. práce. Ještě možná OSSZ, ale nevím.
Aby však měla ve smlouvě napsáno 27,– na hodinu tak to nejde!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!

Další odpovědi
standa

Vše podstatné už bylo řečeno v předchozích odpovědích (viz zdroj níže), já jen doplňuji, že ´sociálka´ ani ´pracák´ s tímto problémem nemá nic společného.

Doporučuji, abyste manželce vytisknul zmiňované odpovědi a rady s tím, aby zašla za zaměstnavatelem a zkusila mu vysvětlit, že očekává nejméně 48 Kč / hod.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zakonna-mzda-3