pepe27

zakonna mzda

Dobry den chtel bych zeptat, zamestnavatel my dal hodinovou mzdu 27kc neni to naka blbost nemela by byt vyssi?poradte kolik je podle zakona, teda jestli vubec v nasem state neco takoveho existuje.....

Nejlepší odpověď
quentos

Pochopitelně že je to nesmysl. Cituji:

"Minimální mzda v roce 2010 zůstává stejná od 1.1.2007 a činí 8 000 Kč za měsíc nebo 48,10 Kč za hodinu (při týdenní pracovní době 40 hodin).

Přehled sazeb minimální mzdy při omezeném pracovním uplatnění zaměstnance:

  • 90 % (7 200 Kč, resp. 43,30 Kč/hod.) základní sazby minimální mzdy, jde-li o první pracovní poměr zaměstnance ve věku 18 až 21 let, a to po dobu 6 měsíců ode dne vzniku pracovního poměru,
  • 80 % (6 400 Kč, resp. 38,50 Kč/hod.) základní sazby měsíční minimální mzdy, jde-li o mladistvého zaměstnance,
  • 75 % (6 000 Kč, resp. 36,10 Kč/hod.) základní sazby minimální mzdy, jde-li o zaměstnance, který je poživatelem invalidního důchodu pro invaliditu prvního nebo druhého stupně,
  • 50 % (4 000 Kč, resp. 24,10 Kč/hod.) základní sazby minimální mzdy, jde-li o zaměstnance, který je poživatelem invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně, nebo o mladistvého zaměstnance, který je invalidní ve třetím stupni a nepobírá invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně."

Zdroj: www.pracovni-smlouva.cz/mi­nimalni-mzda-2010/