Otazník123

Zajistit vozidlo pomocí zařazené rychlosti při podélném parkování?

Největší riziko „ťuknutí“ hrozí asi při podélném parkování (auta za sebou v řadě podél krajnice). Když zrovna nestojíme v kopci doporučuje se ruční brzdu nepoužívat neboť v případě že do vás někdo vrazí auto vstřebá energii nárazu tím že popojede a neodnesou to nárazníky. Co když jsem ale zvyklý parkovat bez ruční brzdy ale se zařazenou jedničkou a někdo do mě vrazí? Nemůžou přeskočit rozvody?

Nejlepší odpověď
Edison

Rozvody nepřeskočí. Neboj. Pokud zařadíš jedničku, je to dost silný převod, aby to ani motorem neotočilo, přemůže to adhezi a vozidlo se při nárazu smýkne. Tato rada je vcelku nesmyslná. Auto vstřebá energii pouze tehdy, pokud zůstane zcela uvolněno. I když je to žádoucí stav, není žádoucí pohyb vozidla. Tento princip se dá využít pouze za určitých specifických situací. Např. na málo frekventované křížovce při stání na prvním místě lze při pozorování řítícího se vozu za sebou uvolnit brzdu a po nárazu opět zabrzdit. Celkem může jít o popojetí cca metr, ale zabránit tím větším škodám.

Další odpovědi
Mp2

Já parkuju v kopci.
Nékdy kapotou nahoru, tudíž řadim jedničku..
Nékdy kufrem do kopce, tudíž řadim zpátečku..
Nechci to nechat viset, tudíž zabrzdím ručkou a až po vypnutí motoru..
Nikdy nic nepřeskočilo.. Ani mne ani nikomu.

Radši ať mě nékdo odře auto, než aby sjelo z kopce a někoho zabije

Hlada

Nepoužívání ruční brzdy na rovině nemůže nikdo doporučovat, protože by se jednalo o přestupek – nezajištění vozidla.
Šťouchnutím nemůže řemen přeskočit. To by se přece nedal motor ani nastartovat startérem.
Nepoužívání ruční brzdy je volovina. Vede k zatuhnutí lanovodů a klíčů na kolech a ve výsledku nepoužitelnosti v případě nouze. I v uvedeném případě se auto bez poškození posune, přestože je zajištěné.

cukrar

Nemůžou přeskočit rozvody.
Prosím o poučení, který předpis nařizuje toto:

Hlada

Nepoužívání ruční brzdy na rovině nemůže nikdo doporučovat, protože by se jednalo o přestupek – nezajištění vozidla.